Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus Logamax Gb072 błąd


Vlodek87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa.

Mam problem. Miałem ogłoszona przerwę w dostawie gazu, więc zawczasu wyłączyłem kocioł i zamknąłem zawór przy nim (tak z przezorności bo fachowcem nie jestem w tej materii) i zawór główny. Ale zapomniałem o kuchence i chyba zapowietrzyłem instalację. Po "włączeniu" gazu i przed odpaleniem kotła włączyłem kuchenkę, żeby pozbyć się ewentualnego powietrza z rur. Kocioł odpalił ale po chwili wyświetlił błąd 6L 229 (prąd jonizacji) i palnik zgasł. Po chwili pojawił się błąd 6A 227, palnik cyknął RAZ i zapalił się (nie miał 4 prób jak podaje instrukcja). Teraz kocioł pracuje normalnie, w sensie pali, reaguje na zmiany temperatur, poziom dostosowania mocy do zapotrzebowania wydaje mi się że jest taki jak przed awaria. Jest jedno ALE: w Menu Info I2: stale świeci się błąd 6A 227.

Czy coś uległo uszkodzeniu?

Czy muszę wzywać serwisanta do jakichś regulacji (stosunek gazu/powietrza)?

Czy może błąd sam zgaśnie za jakiś czas lub jest jakiś fajny kod do usuwania kodów usterek z pamięci.

Pomóżcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd 6A to błąd związany z błędem lub blokadą palnika np zatkany syfon  kondensatu też może blokować palnik - to chyba jedyne co sam możesz sprawdzić, dodatkowo może być za niskie ciśnienie gazu w instalacji lub słaba jonizacja elektrody zapłonowej - ale to i inne usterki to już serwis.

Innym rozwiązaniem może być wyłączenie kotła z gniazdka i ok 5 min ponowne jego załączenie - może się samo naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tylko dlaczego wcześniej wszystko działało a po wyłączeniu gazu i włączeniu nagle jakiś błąd. Przecież od tego chyba się nic nie mogło zepsuć. Palnik działa, kocioł grzeje, wartości jonizacji w Menu "Info" są w miarę analogiczne jak sprzed awarii. Chyba że to ciśnienie gazu... Ale to już serwisant musi sprawdzić. Błąd się pojawił jak palnik nie umiał chwilowo "zaskoczyć" (jakby zostało trochę powietrza w rurze).. Teraz wszystko pracuje a błąd pozostał.

Zauważyłem że jak wcisnę przycisk klucza i przytrzymamy to pojawia się napis "H - -" wtedy jak nacisnę przycisk Reset, to pojawia się "Reset ✓" ale błąd dalej się wyświetla w pozycji I02.

Jakoś serwisanci muszą usuwać błąd z pamięci nawet po naprawieniu usterki, ale Google milczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.