Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec typu pid jakie ustawienia


Mopsik19821

Rekomendowane odpowiedzi

A komu bedzie sie chcialo szukac danych. Jakie sterowanie, jaki odbior ciepla, jaka instalacja, jaki palnik. Warto tez napisac jak kociol ustawiony. Wrzucic zdjecia palnika w trakcie pracy, popiolu itd. Wtedy mozna liczyc na czyjas pomoc. Kogos kto ma doswiadczenia w podobnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 

Min nadmuchu 1%

Maks 30% 

Spaliny rozpalanie 300st. 

Spaliny po rozpalaniu 200st ale ta wartość jest zmienna tzn . jak jest cieplej 180 st natomiast gdy robi się zimniej do 220 st. Taka pora jak obecnie mniej bo będzie przeciągać zadaną, jak zimniej trzeba podnieść bo długo dochodzi do zadanej.

Min. zadana 50st 

Próg dmuchawy 50st 

Czas wygaszania 60 minut. 

Przedmuch 90 %. 

Jeśli coś pominąłem pytaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam 100 m2 totalnie nieocieplonego domu. Bez bajerów, typu zawory n-drożne, CWU, bufor itp.Tylko stara niezawodna grawitacja.Opcjonalnie pompa. Przepalanie obecnie co drugi dzień, idzie 15 kg słabego rosyjskiego orzecha, temp zadana 55*C . Spala się 12 godzin mniej więcej,do minuty nie powiem bo bywa że rozpalam po południu i wygasa gdzieś nad ranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.10.2018 o 11:56, witek1234 napisał:

 

Również nam ogólnie problem z tym piecem i sterownikiem, ale model 15 KW. Zamontowałem w zeszłym roku miarkownik i zawór 4-d. Nie dawno zainwestowałem w siłownik i regulator ST-431. Generalnie chcę osiągnąć stałopalność na poziomie 12h przy nortmalnych ilościach węgla. Ogrzewam 80 m2 międzywojennego budynku z cegły pół na pół podłogówka i grzejniki. Skoro Mopsik spalasz takie ilości węgla przy takiej temperaturze to przy -20 stopni będziesz spalał 70-80 kg węgla na dobę co daje 2,1 - 2,4 tony na miesiąc!!!

Ja w zeszłym sezonie spaliłem 4,5 t węgla od października do marca.

Ciekawe czy w tych piecach nie ma schrzanionej budowy i sprawność spada do jakiś kosmicznie niskich wartości - może ktoś z forumowiczów coś pomoże w temacie,

 

sf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ilości węgla uważasz za normalne? Ja spalam przy obecnych temperaturach przeciętnie  16 kg na 12 godzin . Do ogrzania 100m2, palę raz dziennie. Węgiel no name, płomienny czyli z małą ilością kalorii. Uważam że takie spalanie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.