Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Enka P


marzenapawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam taki kocioł. Pale w zasadzie tylko drewnem więc kocioł górnego spalania sprawuje się dobrze. Rodzice mają Enka (dolne spalanie i spaliny wychodzą od razu do komina) i też pali się ok tylko jest bardzo duży problem ze smołowaniem i często trzeba go czyścić. Jeśli planujesz kupić to trochę się wstrzymaj bo wkrótce ma wyjść nowy z dolnym spalaniem trzykomorowy (taka wiadomość widnieje na stronie producenta). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na stronie Enki nie ma kotła Enka P - 22 KW. Pojemność komory zasypowej wskazywałaby,że przedstawiony kocioł to 26 KW. Pytanie do Piotrka- ile kanałów ma wymiennik twojego kotła?

Na stronie Enki przedstawiono kocioł z czterema kanałami i dwiema wyczystkami.

Mile widziane zdjęcia Twojego kotła, w tym wymiennik i komora spalania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Kocioł Enka-P nie jest kotłem dolnego spalania (DS).
http://czysteogrzewanie.pl/ranking-kotlow/enka-p/

 

Prawdopodobnie ta firma nie produkuje żadnego kotła DS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doładnie , nie mają zadnego dolnika, kiedyś zanim kupiłem zebca KWKD dzwoniłem do nich i pytałem o dolniaka, to odpowiedź była że nie robią, choć gosc mówił że kiedyś robili, o konstrukcji podabnej do HEFA czyli z wymiennikiem pionowym, ale to było dawno i nie prawda.

Duzo znajomych ma ich piece bo to producent z okolicy i kazdy chwali, a i z gwarancją nie robią ludziom wstrętów. Szczególnie chwalone są miałowce. Co do miałowców to kanały są w płaszczu wodnym, a nie tak jak większośc, pospawane i nawiercone profile w komorze zasypowej. W piecach Enka jakie widziałem ścianki komory zasypowej sa gładkie i w tych ściankach są otwory do nawiewów, a profil jest wspawany wewnątrz płaszcza.

Edytowane przez jameess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Stoję teraz przed wymianą swojego starego kotła GS na nowy.

Nastawiłem się na DS z Enki. Szefowie firmy bardzo mili i wyjaśniają wszystko co potrzeba, ale chodzi mi o opinie użytkowników. Jak to się sprawuje po kilku latach użytkowania?

A może mogą zrobić dolniaka na indywidualne zamówienie (skoro kiedyś robili). Firma jest elastyczna, ja jak kupowałem to w ciągu kilku dni dorobili mi czopuch u góry. Szkoda, że nie robią ds bo górnospalające są wykonane bardzo solidnie więc podejrzewam, że jakby zrobili ds w tej samej jakośći to szły by jak ciepłe bułeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.