Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w doborze pieca do CO


BrunoRQ7

Rekomendowane odpowiedzi

Przyłączam się do tematu. Powierzchnia domu jaki mam kupić to 110 m. Piść jest tam dość wiekowy na wegiel i inne takie.  Ogrzewanie starej modły - kaloryfery. Planuje w pierwszej kolejności go wymienic i motam się jak pies na łańcuchu co wybrać. Mam dostęp do własnego drewna a w koło same bory sosnowe wiec logika podpowiada drewno. Tylko czy tyuko na drewno? Może jednak ekogroch? 

Proszę poradźcie coś bo wiedzy mi brak a wprowładzami się już we wrześniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak drewno to kocioł zagazujący drewno+bufor. Jak ekogroch to coś  w klasie ecodesing : Skamp-PV 13 polecany przez większość chłopaków z forum, kocioł za rozsądne pieniądze (uderz do Pieklorza z tego forum on klepie te kotły). A może kocioł na pellet np.włoskie konstrukcje Edilkamina: Termika, Laguna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do palenia drewnem potrzeba kotła dolnego spalania i bufora, minimalna pojemność bufora wyniknie z mocy kotła - przyjmuje się  50-100l pojemności bufora na 1 kW mocy kotła na drewnie.

Jest kilka tematów na forum o takich instalacjach - warto poczytać, zanim się podejmie decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.