Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moderator Vento Eko - 20 kW


JacekSz82

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.  Jako że jestem nowym użytkownikiem na początek chciałbym wszystkich serdecznie przywitać. A teraz do rzeczy. Mianowicie muszę wymienić kocioł gdyż do ogrzania będę miał dwa razy większą powierzchnię z racji wykończenia poddasza. Mam możliwość w bardzo dobrej cenie nabyć nowy kocioł Moderator Vento Eko 20 kW na sterowniku Plum ecoMAX 800R3 z modułem internetem ecoMAX 300, podajnik wielopaliwowy stalkot eko-pal z elektroniczną zawleczką plus zestaw strażak. No i teraz prosiłbym o opinię czy to dobra marka i bez obaw można kupić ten model. W internecie w zasadzie nic nie widzę na jego temat. Bardzo proszę o jakieś opinie i sugestie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś coś doradzić odnośnie tego kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O masz... nigdzie w sieci na temat tego że są w upadłości nie widzę. Niby ich strona działa. Piszą że są na rynku 40 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to mnie zmartwiłeś. Ale patrzę że sterownik znanej firmy, podajnik, dmuchawa również, kwestia samego kotła. Blacha niby 6 mm.  Także nie wiem czym może się różnić od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa bo zauważyłem na ich stronie że ogłosili w czerwcu przetarg na zakup usług badawczych... Oczywiście wierzę w to co piszesz bo wygląda na to że jesteś z Hajnówki więc znasz temat ale po co im byłoby robić jakieś badania skoro się zwijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby administratorzy tego forum nie usuwali mych postów które kompromitowały producentów kotłów to bym Cię skierował do postu mego opisującego wiarygodność  producentów z jakiego wykonują te żelazne pudła , a tak nic się już nie dowiesz . Pozostaje Ci wiara , że blacha ma 6 mm i jest to blacha kotłowa.

Szkoda widać , że na takim forum też jest cenzura której być nie powinno ( w tych czasach) a skoro tak się dzieje to znaczy , że wiarygodność tego forum też , nie jest najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś mógł to napisz na [email protected] Chętnie dowiem się jaka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem przed chwilą do instalatora z mojej okolicy i on odziwo chwalił moderatora twierdząc że dość sporo montuje tych kotlów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, robin60 napisał:

Gdyby administratorzy tego forum nie usuwali mych postów które kompromitowały producentów kotłów

Po co mają sobie brać na garba problemy? Niezależnie, czy piszesz prawdę, oni mogą mieć zawracaną gitarę przez tych, o których piszesz.

12 minut temu, JacekSz82 napisał:

chwalił moderatora twierdząc że dość sporo montuje tych kotlów

Trudno, by źle mówił o czymś, co montuje. Może i mówi w dobrej wierze, bo nie odbiera jakichś większych pretensji od ludzi. Ale też może nie mieć pełnego oglądu.

Jak dla mnie wymiennik poziomy z zawirowaczami by taki kocioł skreślał, raczej bym brał coś z większościowo pionowym wymiennikiem i "systemem" jego czyszczenia w biegu. Ale ja to ja. Ponadto dobra cena niekiedy czyni cuda i może przesłaniać niedogodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś podać jakieś modele. Szukam pomocy bo nie mam dostatecznej wiedzy. A ten zestaw cały z moderatora mogę mieć za około 7k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zbieram to, co mi się wydaje jak najlepsze a przy tym możliwie tanie. Nie produkuję, nie sprzedaję, nie instaluję kotłów, nie zarabiam na tym zestawieniu – ale też nie miałem każdego z tych kotłów na dotyk, do poużywania. To jest raczej przegląd oferty i tego, co wiadomo "na sucho".

Za 7k nie sądzę byś coś ogólnie lepszego znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajne są te modele z Twojego zestawienia jednak cena nieco inna. Chętnie wziąłbym tego moderatora za 7 k tym bardziej że w komplecie już jest moduł internetowy który też trochę kosztuje. Boje się tylko żeby nie okazało się że będę żałował. Trochę trudna decyzja. Gryzę się z tym już kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale patrzę że taki Defro komfort eko posiada wymiennik bardzo podobny do moderatora Vento Eko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety ten rynek cenowo wygląda teraz. Za ok. 7k masz +/- to, co dwa lata temu stało w markecie za ~5k.

Trudna decyzja, ale nikt jej zbytnio lepiej za Ciebie nie podejmie. Coś zawsze będzie niedogodne, byle się kocioł na pół nie rozpadł po roku. Dobrze by było warunki gwarancji przejrzeć, bo zdarzają się płatne przeglądy albo inne kwiatki.

Defro Komfort Eko ma podobny wymiennik, nawet więcej żelastwa mu tam nastawiali w kanałach spalinowych. Ale on jest bliżej 8k nawet w tej tańszej wersji i ma podstawowy bardzo sterownik. Droższa wersja jest ciekawsza, ale już ponad 8k. Firma duża, co do jakości pudła można spać spokojnie – ale szału z osprzętem nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zdecyduje... Bo jak czytam dokładnie to Vento Eko ma chyba lepszy podajnik z żeliwną głowica, w zestawie elektroniczną zawleczka plus strażak. Podajnik to według tego co czytam dobrej firmy STALKOT no i niby wielopaliwowy ale to szczegół. Sterownik dość zaawansowany szkoda tylko że nie jest dotykowy. Firma Plum to chyba bezpośredni konkurent techa. Pewnie wolałbym techa ale cóż... W życiu jest tak że nie zawsze człowiek ma to co chce. No i jak już pisałem moduł econet 300. Acha jeszcze jedno... Czy 20 kW będzie ok... do 180 M2 plus zbiornik 200 l. CWU. Dom nieocieplony z lat 70 wykonany z kamienia i bloczka komórkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JacekSz82 napisał:

szkoda tylko że nie jest dotykowy

Tego to akurat nigdy nie rozumiałem – dotyk w kotłowni, gdzie człowiek i tak w rękawicach działa. Ale kwestia gustu.

2 godziny temu, JacekSz82 napisał:

Czy 20 kW będzie ok ... do 180 M2

Jak na nieocieplony – na oko wygląda OK. 15kW raczej byłby za mały już a 25kW na pewno za duży, więc chyba nie ma pola manewru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie informacje. Pewnie zdecyduje się na ten kocioł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.