Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

PioBin

Skutecznosc filtrow hepa i ulpa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogac znalesc nic konkretnego w sieci chcialem zapytac o skutecznosc filtracji powietrza filtrami hepa i ulpa.

Byc moze znajduja sie tutaj osoby ktore zawodowo tym sie zajmuja.

Jaka i ile moze byc max. wielkosc czasteczki wylapana przez filtr U15. Dokonywalem pomiaru miarnikiem certyfikowanym i podczas 5 minutowego testu uzyskalem:

0,3um - 3 part.

1um - 0 part

10um - 0 part.

Czy filtr nie jest przypadkiem uszkodzony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez gangsta666
      Witam,

Tak jak w temacie mam pytanie odnośnie ułożenia kanałów wentylacyjnych na stropodachu. Jestem w trakcie budowy domu parterowego z płaskim dachem i będę zakładać wentylację mechaniczną z rekuperacją. Nie chcę podwieszać całego sufitu, aby poprowadzić tam kanały wentylacyjne, dlatego wymyśliłem aby położyć wszystkie rurki na stropodachu pod warstwą ocieplenia. Ociepleniem będzie wełna skalna 30cm plus naddatki związane z klinami spadowymi.

Chciałem sie dowiedzieć czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne i jak poradzić sobie z obłożeniem kanałów, tzn pierwszą warstwą na stropie będzie folia paroizolacyjna i na niej zamierzam ułożyć kanały i teraz aby wyrównac powierzchnie przed położeniej dwóch warst wełny zrobić jeszcze jedną warstwę 10cm i powycinać w niej miejsca na rurki żeby utworzyć płaską powierzchnie i na to 30cm wełny (w sumie 40cm izloacji plus kliny z wełny) czy wystarczy 10cm z powycinanymi miejscami na kanały i 20cm wełny co da grubość 30cm plus kliny spadowe. 

Z góry dziękuje za cenne uwagi i pomysły.

Pozdrawiam
      Adam
    • Przez roundi670
      Witam.
      Jak się nauczyć projektowania instalacji sanitarnych np. instalacji centralnego ogrzewania? Szczególnie chodzi mi SKĄD się tego uczyć oprócz studiów? Bardzo proszę o odpowiedź, dziękuję.
    • Przez Bolczaczko
      Witam wszystkich.

Jestem w trakcie remontu domu parterowego, który opuszczony był 25 lat. Na chwilę obecną skuwam tynki itd, w trakcie pracy zauważyłem że "nieładnie pachnie" z kominów wentylacyjnych. Pomyślałem aby w kominy wprowadzić przewody wentylacyjne? Czy to nie będzie błąd ? Jeżeli nie to jakie przewody i jakiej średnicy?

Pozdrawiam
    • Przez reded
      Witam
      Pytanie dotyczy jak zwykle pieniędzy, czyli:
      1. Jakie okna wybrać w celu minimalizacji strat ciepła?
      2. Profil, szyby, okucia, uszczelki, technologia produkcji, gwarancja- co ważniejsze?
      3. Gdzie leży granica opłacalności montażu okien o coraz wyższych parametrach?
      4. Technologia montażu, wady i zalety, trwałość?

Artykuły pomocne w zrozumieniu problemu "okiennego": http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/pytania-o-okna-pvc, http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/dom-marzenia-wymagania-przepis-na-zakup-okien, http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/ile-okna-w-oknie-przepis-na-zakup-okien-cz-3, http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/pod-prad-zgodnie-z-norma-przepis-na-zakup-okien-cz4.

Proszę o wypowiedzi szczególnie te osoby, które mają te "przeżycia" za sobą. Obejrzałem parę filmów traktujących o wymianie stolarki okiennej, jednak każda z metod ma swoje słabe punkty. Nie wszyscy producenci wykonują/udostępniają deklaracje właściwości użytkowych (wstydzą się?). Czy wybierając parametry nie natkniemy się na takie "naciągane" aby tylko norma się "zmieściła". Pytanie zadaje na tym forum bo fora tematyczne są zdominowane przez spam. Proszę o opis swoich doświadczeń w tym temacie z krótkim uzasadnieniem.

Pozdrawiam RedEd
    • Przez Wordsan
      Witam wszystkich.

Jest wiele tematów na naszym forum, które próbują odpowiedzieć na pytania, wszystkim zainteresowanym ogrzewaniem. Trzeba przyznać, że ogrzewanie jest jednym z kilku potrzeb, które są z człowiekiem od zarania dziejów ludzkości.
      Czego brakuje forum, to zakresu prawa obowiązującego w Polsce i w Unii Europejskiej w szerokim zakresie dotyczących ogrzewania. Przecież forum nie przeglądają jedynie użytkownicy własnych instalacji, ale również projektanci, producenci, sprzedawcy.

Wiele mniej byłoby dyskusji tzw. akademickich, gdyby zbiór praw obowiązujących byłby zebrany w jednym miejscu.
      Proponuję wszystkim zainteresowanym, aby dodawali tematy zgodne z tytułami ustaw, rozporządzeń lub innych aktów prawnych regulujących Ogrzewanie, w szerokim zakresie. Proponuję aby była możliwość wypowiadania się forumowiczów w zakresie tych praw, w kontekście ich doświadczeń na linii urząd, petent - to powinno pomóc wszystkim tym, którzy mają problemy ze stroną administracyjną, a nie mają możliwości zwrócenia się do osób kompetentnych w ich miejscu zamieszkania.

Co o tym myślicie?
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.