Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Efect 17KW


wierch

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o opinie z użytkowania tego kociołka 

Stoje przed wyborem kotła  i szukam opinii na temat :

- jak sprawuje sie retorta obrotowa przy spiekalnym (sklejonym )groszku i np miale kwalifikowanym np z odsiewki przy produkcji ekogroszku

- czy rury zaraz nad deflektorem to bardzo złe rozwiązanie 

-  powierzchniowo mały wymiennik w stosunku do konkurencji ponoc liczą tylko co jest powyżej palnika

- pid czy warto dopłacać

- teraz ponoć nie ma już czujnika żaru bo inny sterownik 

Z góry dzięki za wszelkie pomocne informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrotówka lepiej sobie poradzi z gorszym opałem ale cudów sie nie spodziewaj, mocno spiekającego/koksującego opału dobrze nie spali. Przy obrotówce jest mniejszy problem z napowietrzeniem złoża i nie ma efektu palenia z jednej strony palnika, przynajmniej u siebie nie zauważyłem. Miałami czy odsiewkami nie paliłem.

W swoim kotle mam 1.2m2 i nijak mi się to nie zgadza więc raczej nie liczą poniżej palnika i pewnie tego co obłożone ceramiką, wtedy by się z grubsza zgadzało.

Co do PID to zdania są podzielone. Ja jestem jego zwolennikiem, moim zdaniem jest czyściej/jaśniej w kotle i bez sadzy chociaż sporo zależy od węgla i ustawień oraz możliwości sterownika.

Co do rur nad deflektorem nie wiem bo mam inny model, może jakiś użytkownik Efekta zajrzy i napisze jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie mam Multifun z cz. żaru. Ale kupiłem już SKZP-02F właśnie dla lepszej pracy PID-a. Zresztą palnik też kupiłem inny ;)  i już nim trochę paliłem a od najbliższego sezonu to będzie podstawowy zestaw. Żeby nie było, z obrotówk Pancerpolai jestem bardzo zadowolony ale ciekawość i lenistwo w pewnych sprawach przeważyły ;) .  Na obrotówce i SKZP-02 byłem w stanie zjechać z mocą na pracy ciągłej do poniżej 1kW zachowując czystość w kotle, jak będzie z nowym palnikiem - jeszcze nie wiem...

Nie mam specjalnego porównania zużycia paliwa pomiędzy PID a dwustanem bo od poczatku używam PID.

Techa nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zmodyfikowaną wersje tego:

http://technix.net.pl/p,17,podajnik_slimakowy_sv200.html

Kolega @Pieklorz proprodukuje kotły z takimi palnikami, jak coś to pytaj go o szczegóły kotła czy palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.