Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skład Tresko-miał 23


KPO3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy ktoś palił ich miałem 23 w podajniku tłokowym i jakie ma opinie. Według sprzedających to jest mieszanka miału 19 mj z kopalni Sobieski i miału z Sośnicy. Mają na składzie miał 25 import i też chętnie bym poznał opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

Życzę koledze aby znalazł się ktoś kto palił tym miałem, oczywiście w tym samym kotle / palniku i na tym samym sterowniku. Moje doświadczenia palenia miałem 23MJ i 25Mj z Piasta są takie, że za każdym zakupem te miały się różniły od siebie więc aby nie narzekać trzeba kupić na próbę z 50 kg miału biorąc z tej pryzmy z której później będzie dalszy zakup. Palić należy ostro przez kilka godzin, bo gdy miał ma tendencję do koksowania czy żużlowania to można to zauważyć. Z tego względu najlepiej zrobić to w kwietniu bo zwykle jest kilka zimnych dni ( tego roczny kwiecień pod tym względem jest wyjątkiem). Co do mieszanek miałów z różnych kopalń jest jeszcze gorzej, gdy kupiłem miał z Silesi to aby go spalić mieszałem go 1do 2 z Piastem i tylko tak to się paliło. Podobna sytuacja ma miejsce gdy łatwy do spalenia węgiel z Janiny i Sobieskiego  jest mieszany z trudnym węglem z Brzeszcz i pod postacią nazwaną Jaret Plus przysparza wiele kłopotów jego nabywcom. 

Tak więc tylko własne próby dadzą sensowną odpowiedź. Ponoć przyszły tydzień ma by chłodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się zgadzam z kol @jacek61 odnośnie sprawdzenia opału. Na samym CWU nie sprawdzimy go dobrze, za małe i za krótkie odbiory. Jeśli zamierzamy tym palić w zimie to oprócz samego CWU trzeba sprawdzić jeszcze na pełnej mocy żeby nie było niespodzianek w największe mrozy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.