Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wiedzieć jaki mogę osiągnąć koszt CO i CWU w sezonie, po termomodernizacji jaką planuję wykonać
w najbliższych latach i na co waszym zdaniem powinienem zwrócić szczególną uwagę aby osiągnąć jak najlepszy rezultat.


http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3yjb
 
Modernizacje jakie zamierzam przeprowadzić to:

1. Wymiana okien na 3 szybowe 7 komorowe (narazie tylko połowę na piętrze) + rolety.
2. Wymiana instalacji CO:
   - Podłogówka 100% (dwie rozdzielnie na dwa piętra)
   - Głowice termostatyczne sterowane inteligentnie (obniżanie temp w czasie nieobecności)
   - Kocioł z podajnikiem - prawdopodobnie 20 kW KSR Beta Plus Pereko opalany miałem,
     sterowany SKZP-02F (z wykorzystaniem wszystkich czujników oraz siłownikiem do zaworu 4d)
3. Mechaniczna wentylacja z odzyskiem ciepła - prawdopodobnie AERISnext 350 na instalacji PE-FLEX.
4. Docieplenie: strychu - 10 cm styropianu, parteru - 10 cm styropianu zamiast żużlu, piętra - 5 cm styropianu zamiast żużlu.
 
Schemat instalacji, która najbardziej przypomina tą, którą mam i będę miał to:
post-78690-0-96000800-1522091015_thumb.p
 
Spalam tak jak w linku powyżej - 5100zł / sezon. 
ok 6t węgla w cenie 850zł/t
ok 2m3 drzewa (głównie do rozpalania)
Piec co wieczór jest wygaszany na ok 8h.

post-78690-0-96000800-1522091015_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke go odwrotnie wpieli ;)

Wydaje mi sie ze ZZ powinien byc po stronie ssacej;)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję to zrobić w ten sposób że na piecu będę miał zawsze 60*C, za zaworem 4D - 40*C które będzie szło na podłogówkę, na powrocie podłogówki zawór 3D ustawiony na 20*C. Pozwoli to w razie potrzeby szybko dogrzać jakieś pomieszczenie a na powrocie będę miał zawsze chłodną wodę potrzebną obniżenia temp. zasilania podłogówki. Jestem zielony w temacie i być może źle to rozumiem, proszę o wyrozumiałość :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.