Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Mieszkania W Kamienicy, Wysokie Rachunki Za Gaz - A Może Nie? Co Można Poprawić?


Podejrzliwy

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na forum - więc witam wszystkich serdecznie w tę pierwszą niedzielę z zakazem handlu ;-).

 

Mam mieszkanie w kamienicy o powierzchni 80m2. Trzy pokoje, kuchnia, łazienka i ogromny przedpokój.

Gdy je kupiłem to już była tutaj cała, świeża instalacja gazowa z nowymi kaloryferami takiego typu:

643369811_2_644x461_grzejnik-plytowy-kal

(jest to przykładowa grafika z Gugli) 

Po jednym takim grzejniku na dwa największe pokoje, w sypialni są dwa mniejsze, w kuchni oraz w przedpokoju jeden mały, a w łazience jeden mały naścienny.

 

Instalację zasila piecyk Immergas Nike Star 24 4, który sądząc po cenie i opiniach nie wydawałby się czymś tragicznym. 

Kupiłem termostat, który w godzinach 4.30-6.00 trzyma temperaturę 21*C, 6.00-14.30 20*C, 14.30-22.00 22,4*C, 22.00-4.30 20*C.

 

Przeżyłem dwa sezony zimowe, w tym obecny, który już się kończy. I niestety martwi mnie fakt, że rachunki za gaz opiewają na kwoty rzędu 550-680 zł w zależności od częstotliwości gotowania, kąpieli oraz mrozów na zewnątrz.
Czy taka kwota w starym, nieocieplonym budownictwie to jest norma? 

Dodam, że mam trzy ściany po całej długości, które są ścianami zewnętrznymi i mieszkanie pode mną jest nieogrzewane. Okna jak to w kamienicach, całkiem spore, jedno jest balkonowe.

 

Moje pytanie brzmi przede wszystkim - co mogę zrobić, przerobić, kupić, wyrzucić, żeby zużycie gazu spadło co najmniej te 20-30%?

W niedalekiej przyszłości tak czy owak zamierzam wymienić piec na dwufunkcyjny, ale z zamkniętą komorą spalania (może i warto byłoby dołożyć do kondensacyjnego?).

A może on nie jest "ustawiony" tak, jak być powinien i grzeje jak opętany? Czy możliwe, że instalacja jest spieprzona? Nie wiem - zły rodzaj rur, o złej średnicy, cokolwiek?

 

Myślałem również o ociepleniu ścian od wewnątrz kartongipsem oraz wełną. 

Proszę o pomoc, bo PGNiG mnie zjada ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie płacisz w normie. nie wiem ile gotujesz i ile osób korzysta z ciepłej wody. Ale chyba wiesz ile płacisz za gaz po sezonie to odlicz i masz (średnią) na czysto ile idzie na ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.