Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Starownik Czy Czujniki? Kominek Z Płaszczem


MARLENA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) mam problem z kominkiem.Moj instalator niestety ciężko choruje, więc..cóż..

 

kominek ctm z płaszczem wodnym, sterownik firmy Plum ecokom 200 clasic

opis problemu

od jakiegos tygodnia zaczęly się dziać dziwne rzeczy typu: 

- sterownik wskazywal temp CWU na poziomie 10 st C, a tymczasem na bojlerze bylo 40 st C

- sterownik nie włączał obiegu wody CWU..woda nie podgrzewała się

dzisiaj po rozpaleniu kominek, mimo iż mial temperaturę na plaszczu ponad 85 st C, nie podawal wody do grzejników i zasobnika cwu. Oczywiście wył alarm i mimo, że kominek wygasł, temperatura spadła alarm nadal wył.

Obecnie kominek jest wygaszony..sterownik wyłączony

Po wlączeniu /po 8h/ sterownik pokazuje 70 st C w płaszczu i 50 st c CWU /na bojlerze jest 40/

i nie wiem co się popsulo

W trakcie "akcji z zagotowaną wodą w plaszczu wodnym kominka" sprawdzalam pompy. Wydaje się, że dzialaly..a jednak ani kaloryfery ani woda nie podgrzewały się. Pompa Cwu chodziła jakby " na sucho"

moje pytania 

1. co może byc wadliwe

czujki

sterownik

wymiennik ciepla

cos innego

dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

"Wydaje się, że dzialaly...", od tego punktu trzeba zacząć i szukał bym przyczyny w sterowniku. Temperatury coś dziwnie odczytuje albo ty coś źle podałaś. Skąd wiesz że było 40*C a sterownik pokazywał 10*C. Mogło tak być, bo na pewno masz zasobnik z dwoma wężownicami i czujnik temp. wody w zasobniku jest w dolnej części i taka temp. mogła być, jeżeli była woda używana a kominek nie grzał. na górze będzie mieć 50*C a na dole może być 10*C. Nie jasno opisane zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.