Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Zasypowy Odpalanie Od Góry.


cqdlaty1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 
Jestem tu nowy i mam pytanko a nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi.
Kupiłem sobie ostatnio kawalerkę w domy gdzie są 4 mieszkania. Jest tam piec zasypowy jakiejś firmy IZKAM ze sterownikiem YETI DOMER i dmuchawą, Jest ona na górze pieca  a kanał z powietrzem które dmucha idzie od dołu. Mam kilka pytań co do tego. 
Pale ekogroszkie zasypuje 3/4 pieca i odpalam góry kilkoma kawałkami drzewa. przy ustawieniu temp na piecu 55 stopni, uruchomienie pompy wody na 45 stopni.Pali się około 7-9 h czylil bardzo dobrze, ale mam pytanie.
Jak otwieram drzwi od góry gdzie nasypuje opał jest błękitny płomień a jak otworzę drzwiczki pod rusztem od doły jest pełno żaru. 
Czy to jest normalne? 
Czy to jest spalanie od dołu czy od góry?
 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel sortymentu groszek jest drobny dlatego żar szybko schodzi na dół. Jak nie ma dymu podczas otwierania drzwiczek zasypowych to jest OK. Paląc grubszym węglem sortymentu orzech żar tak szybko nie będzie schodził na dół. U mnie żar pojawia się po 4-5 godzinach od rozpalenia,pale orzechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od mocy kotła i zapotrzebowania - u mnie 20kg (pełny kocioł) szło w 6h, oczywiście palone od góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 

Jestem tu nowy i mam pytanko a nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi.

Kupiłem sobie ostatnio kawalerkę w domy gdzie są 4 mieszkania. Jest tam piec zasypowy jakiejś firmy IZKAM ze sterownikiem YETI DOMER i dmuchawą, Jest ona na górze pieca  a kanał z powietrzem które dmucha idzie od dołu. Mam kilka pytań co do tego. 

Pale ekogroszkie zasypuje 3/4 pieca i odpalam góry kilkoma kawałkami drzewa. przy ustawieniu temp na piecu 55 stopni, uruchomienie pompy wody na 45 stopni.Pali się około 7-9 h czylil bardzo dobrze, ale mam pytanie.

Jak otwieram drzwi od góry gdzie nasypuje opał jest błękitny płomień a jak otworzę drzwiczki pod rusztem od doły jest pełno żaru. 

Czy to jest normalne? 

Czy to jest spalanie od dołu czy od góry?

 

Pozdrawiam

W kotle komorowym z wylotem spalin u góry należy palić od góry tak jak palisz . To spalanie nazywa się współprądowe .

Ekogroszek  jest trochę za drobny do takiego palenia , lepszy byłby orzech 2 . Ten niebieski płomień to palący się tlenek węgla . Dobrze że jeszcze się pali bo jak zgaśnie to już jest zabójczy .Proponował bym zwiększyć granulat paliwa a przy takim samym zasypie spalanie było by bardziej efektywne i bezpieczniejsze . Czy kocioł w bocznych ściankach paleniska  ma dodatkowe otwory z nadmuchem powietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.