Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekocentr


Pazur9592

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich odrazu zaznacze ze jestem lajkiem w tych sprawach, otóż posiadam piec ekocentr z podajnikiem i sterownikiem G-403 i nie umiem dobrac parametrów ustawienia go, czytałem tutaj wszystkie fora i dalej nie umiem go ustawic, męcze sie juz 2 rok, budynek ocieplony w 95% nieotynkowany 200m2 podłogówka w korytarzu oraz w łozience około 40 m reszta zwykłe grzejniki i oczywiscie bojler 120l, spaliłem przez ostatnie 5 miesiecy jakies 5 ton groszku lepszej klasy (1080zł) tona sprawdzony bo kuzynostwo tez tam kupuje juz 5 lat i jest ok, i oto pytanie do Was może ktos podać jakieś parametry jak by to ustawić zebym bankruta nie szczelił? może jest coś zle podłaczone? oto zdjecia poglądowe instalacji, (dopisze zaraz moje parametry jakie mam ustawione) Prosze was o pomoc

 

u0-52

u1-23

u2-37

u3-40

u4-20

post-77725-0-58402100-1517757214_thumb.jpg

post-77725-0-14485900-1517757248_thumb.jpg

post-77725-0-51715100-1517757264_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, znalazłem, to starszy typ sterownika...

Nastawy
U0  Temperatura wody kotłowej [oC]
U1    Czas podawania węgla w jednym cyklu w trybie automatycznym
U2  Czas postoju między cyklami podawania węgla w trybie pracy automatycznej
U3  Czas, po którym załączony zostanie podajnik i wentylator w trybie podtrzymania [min]
U4  Czas, o jaki dłużej będzie chodził wentylator w celu rozpalenia podanego węgla w trybie podtrzymania


Ustaw

u1 - 10

u2 - 40

Przykręć przesłonę na wentylatorze tak aby zostawić szczelinę około 2cm

 

Ten sam sterownik ma kolega u którego męczyliśmy się kilka godzin w piwnicy aby zmniejszyć zużycie groszku z 40kg na 25kg/dobę... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trudno ale może jakiś kumaty użytkownik tego kotła się pojawi... 

Masz regulator pokojowy?

 Napisz jeszcze jak wygląda popiół i jaka jest temperatura czopucha, może na tej podstawie uda się wyciągnąć jakieś wnioski.

 No bo takie spalanie to faktycznie dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.