Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Redukcja Kosztów Ogrzewania


seba766

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie dawno zakupiłem dom około 170m2 użytkowego 200m2 całkowitego. Dom to bliźniak wykonany z cegły i wybudowany w 1996roku, brak piwnic, parter na wysokości około 0,5m nad powierzchnią gruntu. Jakieś 5lat temu ocieplony(prawdopodobnie 10cm ale właścicielka nie jest pewna). Jedno piętro plus pokój na poddaszu. Dach póki co ocieplony tylko między krokwiami ale systematycznie dokładam do tego 10cm wełny. Okna drewniane ale wydają się na bardzo szczelne, szyba podwójna. Do ogrzewania piec Vitodens 100-W + Vitocell 100-W i wszędzie grzejniki.

Chciałbym zrobić z niego jak najbardziej energooszczędny dom.

Zastanawiałem się nad zamówieniem kamery termowizyjnej. Co o tym sądzicie?

Czy jest możliwość aby ktoś zweryfikował instalacje grzewczą czy aby na pewno jest optymalnie zrobiona?

Problemem jest dogrzanie salonu(który jest połączony z klatką schodową do samej góry). Temperatura w sypialni 23(za dużo) a w salonie 50cm nad podłogą 19. I w tym momencie przy nastawie 19 na noc 23 na dzień(8-16 wyłaczony) zużywa około 10m^3 gazu dziennie.

Szukam jakiś rad co mogę zrobić, do jakiej firmy się udać aby rozwiązać/przeprojektować ten dom aby było wydajniej.

Dodatkowo jeszcze co jest dla mnie co najmniej dziwne to grzanie CWU. Na piecu mam ustawioną "3" i piec grzeje wodę do ~70C i wtedy powiedzmy w kranie leci w miarę ciepła a jak zmniejsze choćby do "2.5" to już woda jest letnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docieplenie to jedyny sposób na ograniczenie zużycia energii Jak masz kogoś kto zrobi inspekcję kamerą termowizyjną, i stać cię na to to czemu nie.  Instalacja jest grzejnikowa to i błędów na niej do zrobienia jest mniej. Za to na pewno powinieneś przyjrzeć się doborowi grzejników i nastaw na zaworach termostatycznych. Jeżeli chodzi o cwu to po tym co opisujesz można dość do wniosku że dobrany podgrzewacz ma zbyt małą pojemność (jaka jest?) , ale instalacja cwu może być  rozległa co ze zbyt małym podgrzewaczem może dawać objawy jak opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.