Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór 3D W Instalacji Z Buforem - Problem


Charnay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

cieszę się, że układ w końcu znalazł swój finał i wszystko działa. Wiem, że piszę już w trzecim wątku na tym forum, ale chyba ten watek jest najwłaściwszym. Ja również mam Atmosa, ale DC18S i bufor kombinowany (jak w załączniku). Podpięty jest obecnie jak w załączonym schemacie. Moim priorytetem jest to aby układ utrzymywał zawsze temperaturę 50-60 st. na górze bufora do CWU i aby odrazu gorąca woda z kotła szła na instalację CO. Teraz jest tak, że czekam jakiś czas na dogrzanie bufora do temp. bocznego króćca 65*C i wtedy załączam pompkę CO i Podłogówki. Problem w tym, że w momencie gdy wszystko jest załączone to bywa tak, że temperatura zasilania spada chwilami poniżej 60*C i pompki się wyłączają (histereza 5*C). Spowodowane to jest czasem zawieszeniem drewna czy np spadkiem mocy ze względu na gorszą partię jakości drewna. Nie ważne. Chciałbym tego uniknąć i sądzę, że układ ATMOSA byłby chyba dla mnie jednak bardziej właściwy tylko zastanawiam się nad tym czy nie wpiąć trójnika (zasilanie z kotła, wyjście C.O. i wejście do bufora) niżej niż teraz, aby mieć zapas dla CWU np do drugiego króćca od góry. Może podłogówkę wogóle odłączyć i wpiąć jeszcze niżej ? (powrót z grzejników ma około 40st więc znakomicie mógłby zasilać podłogówkę. 

Co sądzicie o moim przemyśleniu ?

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podzielenie się doświadczeniem kolegi Charnay po roku uzytkowania schematu ATMOS-a.

Schemat kotłowni.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.