Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciągle zapowietrzający się układ grzania ciepłej wody


ToMeK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam kocioł ekologiczny typu KWMP2. Problem polega na tym że cały czas zapowietrza mi się instalacja C.W.U. W instalacji jest wykorzystywany zawór czterodrogowy dwie pompki jedna do C.O. druga do C.W.U. Problem pojawia się gdy pompka od CO wyłancza się a załancza od C.W.U w tedy nie wiadomo z kąd pojawia się powietrze w układzie grzania bojlera i podczas pracy pompki słychać ciągłe bulgotanie przelewanie w płaszczu bojlera. Kiedy odpowietrze układ jest ok ale na następny dzień znowu jest to samo ;/ Firma która robiła cała instalacje rozkłada ręce. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukej gdzieś przecieku w instalacji, nawet parę kropel, załóż dobry odpowietrznik na zasilaniu płaszcza w zasobniku c.w.u. nie wymieniaj wody w c.o. ( chyba, że jest taka konieczność, ale to z kolei występuje sporadycznie ), odpowietrz grzejniki, bo woda cyrkulujęc w grzejnikach zapowietrzonych miesza się z powietrzem. W skrajnych przypadkach może okazac się konieczne zainstalowanie filtra strumieniowego z separatorem powietrza, lub samego separatora, ale to droga sprawa i ostateczność. Jeśli masz możliwość zrób fotkę lub z trzy swojego układu grzewczego z piecem i zasobnikiem i wrzuć je tu na forum, łatwiej będzię się zorientować i Ci podpowiedzieć gdzie jeszcze może być przyczyna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zamieszczam zdjęcia całej instalacji przy piecu:

 

http://img408.imageshack.us/img408/6420/lalalaalwj6.jpg

 

A to zdjęcie bojlera który jest z drugiej strony ściany:

 

http://img249.imageshack.us/img249/7921/obraz274mn4.jpg

 

 

Przecieków żadnych nie mam (było już sprawdzana setki razy) automatyczny odpowietrznik przy bojlerze jest (nic sam nie daje dopiero trzeba pobawić się zaworami odcinającymi odpływ z bojlera i dopiero w tedy przez odpowietrznik wydostaje się powietrze) po takim odpowietrzeniu wszystko jest ok a na drugi dzień to samo :) Nie przeszkadzało by mi to ale w płaszczu bojlera powietrza potrafi nazbierać się tyle że czas grzania wody potrafi wydłużyć się nawet dwukrotnie co pociąga za sobą większe zużycie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Kurcze, Tomek, czasami trzeba się po prostu przypomnieć. Dużo spraw jest tu poruszanych, mnóstwo osób ma wręcz dramaty z swoimi instalacjami, piszą na priv. Czasami trzeba po prostu się przypomnieć.

 

Jedno pytanie: czy jest to zasobnik płaszczowy, czy z wężownicą? Odpowiedz konieczna.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Faktycznie płaszczowy. Trochę się zakręciłem.

 

Kolego, musisz zrobić trzy rzeczy, żeby mieć święty spokój. Wypoziomuj zasobnik. To bardzo ważne nie dla pracy, ale w celu usunięcia tych odgłosów. Zasobnik nie wypoziomowany zbiera powietrze wewnątrz w najwyższym punkcie. Następnie zamiast kolana za zasilaniu zasobnika ( bezpośrednio przy wlocie do zasobnika ) załóż trójnik w ten sposób, że wykorzystujesz trójnik jak kolano zyskując wyjście do góry. Przedłóż to wyjście maksymalnie ale żeby zmieścił sie jeszcze odpowietrznik. I na tym wyjściu załóż właśnie odpowietrznik AFRISO i żadnego innego. Jeszcze załóż zawór zwrotny klapowy zamontowany poziomo na powrocie z zasobnika jak najbliżej połączenia powrotu z instalacją.

 

Po problemie. Pozdrawiam. Pochwal się efektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie powietrze wychodzi przez odpowietrzniki ale cały czas gromadzi się nie przerwanie w piecu i przy np. każdym otwarciu zaworu czterodrogowego na max. powietrze wydostaje się bezpośrednio z pieca w instalecje .... Firma stwierdziła że będzie reklamowała piec. Więc niech działają :) Po wszystkim napisze czy problem z powietrzem znikł. Dzięki za wszystkie porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciał bym napisać z wielką ulgą i ku przestrodze dla innych. Po ok roku zmagań z ciągle zapowietrzającym się układem CO i CWU gdzie przyczyną ciągłego zapowietrzania nie była wadliwa instalacja lecz wada pieca :) ok 3 tygodnie temu owy piec został wymieniony na nowy. Wszystkie problemy odeszły jak ręką odjął :) :)

 

Nic się nie zapowietrza węgla idzie mniej (rok traciłem pieniądze na węgiel którego jak się okazało mogło iść nawet o połowę mniej) wiec przestrzegam że jeżeli wszelkie przeróbki instalacji nie dają efektu to zwróćcie uwage czy przyczyna nie tkwi w piecu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym na 100% polegałą ta wada to chyba narazie nikt nie wie i szczerze powiem mało co mnie to obchodzi :) Mam nowy piec który dziął bez zarzutu.

 

Powietrze z pieca wychodziło zawsze przy gwałtownym otwarciu zaworu czterodrożnego na max. Zawsze w tedy z pieca wychodziły bąble powietrza (które było słychać) które albo szły do grzejników albo do płaszcze bojlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Miałem dokładnie identyczna sytuację ,identyczne objawy jak kolega...dosłownie jakbym sam pisał ten post.....byłem już reklamować kocioł, było u mnie 2 doświadczonych hydraulików i nikt nie potrafił wskazać ewidentnej przyczyny...dodatkowo u mnie kocioł gotował wodę już przy około 70 c ...grzejniki codziennie lub raz na 2 dni musiałem odpowietrzać na górze ....spędziłem masę czasu w kotłowni,zakręcałem poszczególne obiegi rozdzielacze szukałem wycieków itd....któregoś dnia zakręciłem wszystkie rozdzielacze i jeszcze raz spuściłem całą wodę z kotła...po czym napełniłem ale tym razem jeszcze wolniej...bardzo bardzo powoli ....około 150l w 3-4godziny...i pierwszego dnia coś tam jeszcze zabulgotało przy załączeniu cwu...ale problem znikł jak ręką odjął- wygląda na to ze kotle siedział gdzieś duży bąbel powietrza przy ściance płaszcza i w tym miejscu gotowało czego efektem było ciągłe wytwarzanie powietrza...rok czasu szukałem dokładałem odpowietrzniki...itd...mam nadzieję ze komuś pomoże mój post bo ja szukałem po forach kombinowałem ....a przyczyna była banalna.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.