Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Dmuchawą Piec Co


Gość krzysiuus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, mam problem z prawdopodobnie dmuchawą pieca CO. 

 

Więc tak kilka dni temu słabo się paliło, piec nie osiągał temperatury powyżej 40C, kopciło się itd (dźwigienka od dmuchawy praktycznie się nie podnosiła). 

Więc następnego dnia dokładnie wyczyściłem piec + te dziurki na tylnej ściance od dmuchawy bo były zapchane. 

Rozpaliłem i wszystko było ok, ładnie się paliło i piec szybko osiągał odpowiednią temperaturę czyli wszystko ok.

 

 

Kilka dni temu miałem kominiarza i czyścił przewody kominowe, zrobił to porządnie bo sam sprawdzałem był ładny prześwit. 

W ten sam dzień co wyczyścił przewody kominowe rozpalam i kicha znów słabo się pali, dźwigienka od dmuchawy ani drgnie (mimo że piec czyszczony był kilka dni wcześniej). 

 

Dziś rano znów wyczyściłem cały piec włącznie z tymi dziurkami od nawiewu wewnątrz, rozpalam i znów kicha... słabo się pali, kopci i dźwigienka od dmuchawy się nie podnosi...

 

Jakieś porady Panowie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przy czyszczeniu komina nasypało sadzy do czopucha i masz zapchany czopuch.Sprawdź  czopuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nasypało sadzy do czopucha ale ładnie wszystko wyczyściłem. Komin, czopuch, czysty. Piec czyściłem dziś rano. 

 

W czopuchu mam taki otwór do czyszczenia (zaślepiony blachą) ale zaczął się cofać dym do kotłowni właśnie z tego miejsca... (jutro go silikonem zakleję) otworzyłem okno zewnętrze aby dostarczyć powietrza i przestało się kopcić ale dmuchawa nadal słabo dmucha bo dźwigienka się nie podnosi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozkręcałeś kiedykolwiek dmuchawę i czyściłeś ją w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy. Ale kilka dni temu jeszcze działała ok... mam ją odkręcić całkiem od pieca? I co dalej? 

 

Wystarczy odkręcenie i przedmuchanie sprężonym powietrzem? 

 

Dmuchawa u mnie wygląda podobnie jak poniżej:

d-130-dmuchawa-kpl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zrobiłem fotkę bo nie wiem gdzie tego szukać a na urządzeniu nic nie pisze.

 

W ustawieniach nic nie zmieniałem jest tylko ustawione na najniższym poziomie przedmuch tzn. obroty min i max. 

 

Swoją drogą sporo kurzu się nazbierało będę się musiał tym zająć. 

 

IMG_20171112_153229.jpg

 

IMG_20171112_153235.jpg

 

EDYCJA// Jutro się za to wezmę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi właśnie o nazwę tego urządzenia. Odkręć wentylator i dokładnie przedmuchaj łopatki. Nie wiem na jaką moc ustawiłeś dmuchawę ale bywa czasem tak że te nakrętki na przeciwwadze są zbyt ciężkie i utrudniają swobodne podnoszenie klapki wewnątrz. U mnie moc mam ustawioną na 30% i jest to zbyt mało aby płynnie unosić klapkę, dlatego ja usunąłem te nakrętki. Ale mam inny sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Panowie chyba problem rozwiązany. 

Dmuchawa przeczyszczona sprężonym powietrzem w środku wygląda jak nówka :) (wcześniej wyglądała tragicznie). 

 

Co ciekawe po czyszczeniu nadal powietrze nie było "wpychane" kanałem na tylnej ściance pieca do komory spalania... okazało się że "chyba" był on zawalony popiołem jakimiś większymi kamieniami. Od dołu z popielnika otwór był całkowicie zamknięty (powietrze wpadało tylko z popielnika). 

 

Obecnie nic już nie kopci i w ciągu ok. 1:30h mam na piecu 65C i gorące grzejniki. 

Zobaczymy jak długo się ta sytuacja utrzyma. Dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie , że doszłeś do ładu z kociołkiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.