Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Górno-Dolny.


sikor041992

Rekomendowane odpowiedzi

Można, tylko lepiej bez dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy palisz. Przy drewnie najlepiej stała szczelina klapki popielnika a przy węglu miarkownik . Oczywiście do tego PW. Zwykła dmuchawa za dužo ciepła wydmuchuje w komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbę kupiłem eko groszek. Nie posiadam miarkownika. Moją dmuchawę można ustawić. (Moc nadmuchu, czas itp.) Czytając trochę na forum, można, tylko trzeba zmniejszyć, wyregulować moc nadmuchu. Problem mam taki że kocioł mam w mieszkaniu, w kuchni. Paliłem innymi sposobami i kocioł kopcił. A chciałbym to wyeliminować. Komin jest drożny, wentylacja jest itp.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozpaliłem, używając oczywiście dmuchawy. Mam ją ustawiony w ten sposób:

1. Dopóki nie osiągnie zadanej temperatury to wieje z pełną mocą.

2. Przy zbliżeniu się do zadanej temperatury, dmuchawa zmniejsza swoją moc do 30%.

3. Po osiągnięciu zadanej temperatury, dmuchawa wyłącza się i co 10 min robi przedmuchy po bodajże 5 sec.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy paleniu węglem od góry dmuchawa musi chodzić z jak najmniejszą ustawioną mocą i dopóki też nie osiągnie temperatury zadanej (jeżeli nie można tak ustawić, to trudno). 10 minut przerwy między przedmuchami, to zdecydowanie za długo - no chyba, że kocioł łapie lewe powietrze i nagromadzone gazy dopala lub uwalnia w komin, aby nie było przypadkiem BUM, gdy ruszy dmuchawa. Lepiej dać przerwę, co 2 minuty, a pięciosekundowy czas przedmuchu jest ok. Kocioł pewnie nie ma czujnika temperatury spalin? Nie wiem, czy ma sens palić ekogroszkiem w takim kotle? Jeśli nie da się zbić moc dmuchawy, to lepiej palić grubszym sortem, np. orzech II - przynajmniej dłużej pociągnie na jednym zasypie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.