Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka Kotła Termo-Tech Ukn Górno-Dolny


Tantum

Rekomendowane odpowiedzi

Na naturalnym ciągu bez dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że wystarczy na kotle ustawić zadaną 55*.

Niestety 15-16* to zbyt niska temp.,dom jeszcze nie wygrzany i przez kilka dni będzie potrzebował więcej energii i tym samym więcej spalisz.

Zwiększ zasyp do 25kg i po 2-3 przepaleniach wystarczy tego na całą dobę.

Napisz też jaką kal. ma ten opał i z jakiej jest kopalni i czy ładnie się wypala?

Cierpliwości,jak będziesz miał przed rozpaleniem w domu temp. 19* wtedy możesz wyciągnąć wnioski ile tak na prawdę potrzebujesz opału na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel z kopalni Piast kaloryczności powiem szczerze nie pamiętam chyba 25kj. Wypala się ładnie ale zostaje bardzo dużo popiołu ale może tak już jest z miałem. A reszta ustawień wydaję się w porządku? Kolanin jestem Ci bardzo wdzięczny, że odpowiadasz mi na każde pytanie :) Dam znać za jakiś czas czy się poprawiło

 

A i jeszcze jedno pytanie. Czy powinienem miał moczyć? w internecie zdania są różne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał powinien być co najwyżej wilgotny,nigdy mokry ok.15% wilgotności.

Piast jest OK.

Jak wygrzejesz dom daj znać na ile się poprawiło.

Ustawieniami możesz się pobawić delikatna korekta mocy dmuchawy lub częstotliwość przedmuchów

Kup niedrogi termometr do spalin i będzie Ci łatwiej to ogarnąć np. taki:

 

http://allegro.pl/termometr-z-sonda-0-300c-do-wedzarni-piekarnika-i5437988362.html

 

Powodzenia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracam do was z kolejnymi pytaniami  :) dyskusja już dawno zeszła z tego co w nazwie tematu ale nie chce zaśmiecać forum kolejnymi tematami.

1. Czy czujnik temperatury powinien być zanurzony w oleju? W tej chwili jest po prostu włożony bez żadnego oleju. Termometr na rurze w domu pokazuję o około 5-6 stopni więcej niż sterownik na kotle więc są przekłamania. Jeżeli ma być w oleju to w jakim?
2. Komin do tej pory miał wylot o średnicy około 25x25 cm. Ostatnio był uszczelniany i otwór wylotowy został zmniejszony o połowę. Mam pewne wątpliwości czy taki zabieg był dobry czy raczej szkodliwy?

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę umarł ale zaryzykuje zadać jeszcze jedno pytanie. Polecaliście zasłonić cegłami boczne ścianki aby pomniejszy moc kotła a czy zasłonięcie wiszącego wymiennika cegłami tak jak na rysunku będzie dobre? tak było o wiele łatwiej zrobić gdyż było o wiele mniej cięcia cegieł.

post-64993-0-01196200-1448377291.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.