Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Praktyczne Rady Przed Inwestycją


vito217

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie projektu domu, jeszcze przed zleceniem zaprojektowania ogrzewania. Zdecydowałem się na p pompę ciepła. I tu jest moje pytanie, na czym według was można zaoszczędzić a na czym nie należy przy tego typu ogrzewaniu. Czego należy się absolutnie wystrzegać.Z takich znanych danych dom ma mieć około 120m2 powierzchni użytkowej, ma stać na płycie a ściany planuje zrobić z 44cm phorotemu + 15cm styropian. Dodam jeszcze że zastanawiam się nad rekuperacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób cieńszą ścianę, a lepiej dołożyć ocieplenia. Kasę która zaoszczędzisz na drogich pustakach 44 włóż właśnie w rekuperacje. Pompę niech dobierze profesjonalna firma, aby nie była przewymiarowana. Pompę firmowa, nie jakieś meeting czy coś ;) bo tania pompa odbije się na rachunku za energię elektryczną. Pompę planujesz PW? Bo wg mnie do gruntowej nie warto dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z 15 cm styropianu na posadzce  okna 3 szybowe elewacja 15 cm nie robić kominów dach 2 spady pokryty blachą rura pod gwc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.