Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Na Paliwo Stałe Pomoc


Aciek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Naczytalem się na różnych forach cała mase tematów o kotlach i powiem szczerze że zgłupialem. Mieszkanie to 64m2 na parterze nie ocieplone, okna wymienione na PCV 3 szybowe, drzwi również nowe. 4 grzejniki 2 panelowe i w łazience drabinka. Kociol ma posłużyć również do grzania wody cwu przez cały rok ok. 100l. Piec ma stać w piwnicy,kominiarz nakazał wstawienie rury od komina o średnicy fi150. Proszę o porady co do kotła jaka firma/moc/model byłby odpowiednim wyborem na długie lata.

Opał jaki bym chciał stosować to węgiel zimą, latem zaś wodę chciałbym dogrzac drewnem. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołek gazowy Turbo,nie wiem czy kocioł 8kW nie będzie za duży.Policz zapotrzebowanie na stronie ciepłowlasciwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle obliczeń z tej strony wychodzi ze kociol powinienem mieć o mocy ponad 24kw więc chyba śmieszne. A możesz mi kolego podpowiedzieć z jakiej firmy dostanę aż tak małej mocy kociol i żeby był oczywiście dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem nigdy o tych kotlach. Warto bawić się w jakieś nadmuchowe i itd? Widzę na stronie producenta że bardzo ciekawy ten piec tylko pytanie czy ta moc będzie dobra do ogrzania cwu powiedzmy 120 litrów????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj link do ciepławłaściwego?

Na taki metraż to i 5kw może być za duże?

CWU grzejesz długo z małą mocą więc nie potrzeba dodatkowej mocy.

Po za tym w kotle DS moc zapisana na tabliczce zanamionowej nie jest kresem jego możliwości,można wyprodukować nawet dwa razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec wygląda dobrze tylko nigdzie nie mogę znaleźć opini na jego temat. Jeżeli chodzi o wodę to latem będzie grzal a w zimie i co i cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że mam tanio drewno i latem do wody pasuje w sam raz. A zimą paliłbym węgiel drzewo węgiel i spokój na parę godzin :) ma być tanio przede wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdybym sobie kupił powiedzmy jakieś 300litrow bojler ocieplony może by podtrzymal temp z 2 dni czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grzeję cwu paląc drewnem, wychodzi 3x taniej a i kocioł latem troszeczkę się podsuszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz spalał czysto to ci wyjdzie taniej.

A jak będziesz kopcił i smrodził i kisił to ci wyjdzie 3 razy drożej.

Muszę policzyć jak wychodzę na prądzie.

Jutro ci powiem.

http://czysteogrzewanie.pl/2015/07/sposoby-na-podgrzewanie-cieplej-wody-latem/

No może prąd wychodzi 17zł drożej ale dla sprawności kotła 50% a w lecie kopcioł zasypowy ma często sprawnośc 10% góra 20%,więc biorąc koszty zniszczonego (czysta smoła rządzi tutaj w kąplecie) komina,syfu,szybszej korozji kotła taniej wyjdzie pradęm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler 300l nabity pod sufit wystarczy spokojnie na3-4 dni,we wrzątku nikt się nie myje więc wody użytkowej masz pod dostatkiem.Latem problem z ciągiem kominowym skutecznie zniechęca do rozpalania kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem 8kg drewna spalam pełną mocą 1 -1,5 godz. Bojler 120l nabijam do 60*, zamykam obieg i następnego dnia na kotle jest jeszcze min 30*. Okreslenie kiszenie czy smoła są dla mnie obce, od 2 lat tego nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla chcącego nic trudnego.

Tu podaję link z tej strony do obliczania http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2we4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od boliera,w więkości trzebe je grzać długo z małą mocą,nie mówie,że nieda się czysto spalać drewna w lecie grzejąc CWU.

Da się ale jest to trudne.

5-7KW MPM DS wystarczy,nie zamarźniesz w mrozy ponieważ,mrozy trwają krutko,będziesz palił ciągle,z DS można wygenerować 2x większą moc czyli 10-14kw czyli jak urat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.