Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obrotowa Retorta


mj7j

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się ostatecznie na kocioł ling duo 15kw.

Mam pytanie do użytkowników forum czy ktoś z Was ma w swoim kociołku obrotową retortę? czy jest warta zakupu? czy może korzyści z niej wynikające są mizerne? W Klimoszu trzeba do niej dopłacić 1000zł nie pozostaje to bez znaczenia. Teoretycznie można w niej spalać miał, pellet i mieszaniny groszku z miałem, ale jak to jest w praktyce? czy na pewno obracający się pierścień jest w stanie zrywać spieki i formować kopczyk z żarem? a może jest bardziej awaryjna i zużywa więcej paliwa? pytań jest wiele zapraszam do wypowiedzi wszystkich użytkowników obrotowych retort i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się ostatecznie na kocioł ling duo 15kw.

Mam pytanie do użytkowników forum czy ktoś z Was ma w swoim kociołku obrotową retortę? czy jest warta zakupu? czy może korzyści z niej wynikające są mizerne? W Klimoszu trzeba do niej dopłacić 1000zł nie pozostaje to bez znaczenia. Teoretycznie można w niej spalać miał, pellet i mieszaniny groszku z miałem, ale jak to jest w praktyce? czy na pewno obracający się pierścień jest w stanie zrywać spieki i formować kopczyk z żarem? a może jest bardziej awaryjna i zużywa więcej paliwa? pytań jest wiele zapraszam do wypowiedzi wszystkich użytkowników obrotowych retort i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami .

Pozdrawiam.

 

Ja mam piec 25 kw z obrotową retortą firmy ARDEO, palę w nim miałem sort 22, paliłem też ekogroszkiem, nie miałem z tą retortą przez 5 miesięcy najmniejszych problemów. Moim zdaniem idealnie nadaje się ona do gorszych jakościowo ekogroszków i do miału ale miał musi być suchy. Dom 210 m2, temp 23-24 stopnie wewnątrz, przez 5 miesięcy spaliłem 5 ton miału. Po jednym sezonie grzewczym na pewno mogę stwierdzić, że retorta obrotowa nie jest awaryjna i polecam choćby z tego względu, że nie jest się uzależnionym tylko od ekogroszku. Ale jeśli mogę coś poradzić to może rozejrzyj się za konstrukcjami innych producentów piecy bo mają oni retorty obrotowe w cenie normalnych a dla mnie dopłata 1000 zł to jest nieporozumienie. Mnie piec z taką retortą kosztował 6500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zamierzam kupić piec z obrotową retortą, konkretnie Ling Duo. W tym przypadku też trzeba dopłacić ok 1000 zł. Jednak paląc miałem (dobrym) jeden sezon może się to zwrócić. W ostatnim czasie ceny mocno skaczą, dlatego myśle że jest zawsze jakaś alternatywa. Jasne że miał pyli, więcej popiołu itd. Ja mam kotłownię starą bez kafelek, więc mi pył nie wadzi. Każdy ma jakies oczekiwania i priorytety, więc musi sam zdecydowac co wybrać. Tak naprawdę to nadal mam obawy, czy wiązać się z ekogroszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zdecydowałem się ostatecznie na kocioł ling duo 15kw.

Mam pytanie do użytkowników forum czy ktoś z Was ma w swoim kociołku obrotową retortę? czy jest warta zakupu? czy może korzyści z niej wynikające są mizerne? W Klimoszu trzeba do niej dopłacić 1000zł nie pozostaje to bez znaczenia. Teoretycznie można w niej spalać miał, pellet i mieszaniny groszku z miałem, ale jak to jest w praktyce? czy na pewno obracający się pierścień jest w stanie zrywać spieki i formować kopczyk z żarem? a może jest bardziej awaryjna i zużywa więcej paliwa? pytań jest wiele zapraszam do wypowiedzi wszystkich użytkowników obrotowych retort i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami .

Pozdrawiam.

 

Do wszystkich ktorzy sie zastanawiaja nad zakupem retorty obrotowe

Ja u siebie wymienilem na retorte obrotowa

Teraz sie pali doskonale ,dopala sie z kazdej strony i wszystko wypla.

Latwiej wyregulowac piec .Ci co maja zwykle to wiedza jak bywa.

Czasami z jednej strony wiecej sie palilo z drugiej mniej Teraz wszystko sie dopala idealnie

Ja pale groszkiem

I najlepsza konstrukcja to z firmy Pancerpol zeliwna, bo sie obraca w srodku tzn palenisko

Jak cos to sluze pomoca [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piec firmy Walendowscy z Pleszewa jak już wspomniałem 25 kW. Nie będę nikogo bujać, że nie zużywa on prądu bo zużywa i to około 40-50 kWh na miesiąc czyli 25-30 złotych.

Biorąc jednak pod uwagę, że w ciągu miesiąca spalam średnio 1 tonę miału za 450 złotych to koszt ten stanowi tylko 5% kosztu ogrzewania. Oczywiście, ze wolałbym palić groszkiem bo jest mniej popiołu, tylko, że z tymi groszkami to też kombinują i mają one kaloryczność od 21 do 29 MJ i nie wiadomo na co się trafi. Dobry miał posiada kaloryczność nawet 23-24 MJ a ja teraz kupiłem rosyjski 19 MJ który też dobrze mi się spala na retorcie obrotowej. Tylko powtarzazam miał musi być suchy żeby nie zawieszał się w podajniku. Ja sprawę rozwiązałem w ten sposób, że ponieważ w kotłowni i tak miał wysycha zawsze po wierzchu pryzmy to go zgarniam grabkami i co dwa dni uzupełniam zasobnik. W tym roku palę już drugi sezon w piecu i nie mam zadnych problemów musiałem zmienić tylko ustawienia sterownika żeby krócej podawał paliwo aby zdązyło się dopalić. No ale każdy średnio rozgarnięty człowiek po kilku próbach zrozumie zasadę działania tego pieca. Pochwalę się jeszcze, że już trzy osoby z rodziny po wizycie w mojej kotłowni zainstalowały sobie takie piece i są zadowolone. No i oczywiście w lecie do grzania wody paliłem drewnem na stałym ruszcie. Strona producenta www. walsc.pl - piec KWM SRG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od marca tego roku mineło kilka miesięcy , mój kociołek z retortą obrotową spisuje sie doskonale polecam tą retortę wszystkim kupującym , spala ekogroszek , miał i mieszanki tych paliw bez najmniejszego problemu . Dom 120m2 dobrze docieplony przy obecnych temperaturach 0-12st.

zasobnik 180kg wystarcza mi na 16 dni w domu 22st. CWU tylko 30st. (na razie nie używam).

w palniku pali się rówmo bez spieków i niedopałków zostaje tylko lekki szary popiół.

Jedyna niedogodność to lekkie przydymianie z komina podczas pracy i chwilami na postoju ,

ale z tym na razie nie moge sobie poradzić , nawet profesionaliści z tego forum nie potrafią wyjaśnić tego problemu , więc uznałem że tak ma być i puki co się tym nie przejmuję.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.