Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Doborze Ustawień. Nie Osiąga Temp Zadanej


darekfcb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc w dobrze ustawień sterownika Perfekt 1.25.3. Mój problem  polega na tym iż, piec nie osiąga temperatury zadanej gdy tylko choć minimalnie puszczę na zaworze trójdrożnym ciepło na dom. Podczas ogrzewania samej wody c.w.u kocioł bez problemu osiąga temperaturę jaką mu zadam. Kłopoty pojawiają się właśnie wtedy kiedy chcę choć trochę puścić ciepła na dom, już nie wspominając o równoczesnym działaniu dwóch obiegów. Piec z podajnikiem "samorób"  około 27 kw. Dom ocieplony, 160 m2. 

Moje aktualne ustawienia

Moc kotła - 100 %

Ilość powietrza - 50 %

Temp. załączania pompy c.o - 30o C

Zakres regulacji - 10o C

Czas całkowania- 80s

Obroty min dmuchawy- 20%
Obroty max dmuchawy -70%

Czas ruchu podajnika - 10 s

Max. przerwa pracy- 2400s

Min. przerwa pracy- 80s

Przerwa nadzoru - 60 min

Czas nadmuchu nadzoru- 60s

Moc nadmuchu nadzoru- 0%

Z ustawieniami mecze się już około 2 tyg czytając różne fora, i porównując ustawienia innych użytkowników. Paliwo jakie stosuje to miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystki to wiatgrem pieca nie nagrzejesz  wiec po pierwsze wiecej paliwa ( duzo wiecej, i częściej ) jak juz zacznie pracować to powoli redukuj ale bardzo małymi skokami  , po drugie mniej wiatru, po trzecie temperaturee z 30 podnieś do 60  minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem po części rozwiązany, taki że aż wstyd się przyznać, źle umiejscowiony był retort, gdzie tłok część opału zrzucał w dół, zorientowałem się jak zaczęło się dymić z dołu. Teraz temperaturę osiąga szybko. Powstał teraz inny problem mianowicie gdy osiągnie temperaturę zad. (65oC) utrzymuje ją jakiś czas i później jest duży spadek 10/12oC,(przy grzaniu samej wody) jestem dopiero początkującym palaczem ale wydaje mi się, że to trochę za dużo. Jedyne co na razie zmieniłem to ilość powietrza na 35 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to wina bezwladnosci. czujnik temp kotla reaguje tak drastycznie bo zimna woda powoli plynie przez piec i czujnik reaguje zbyt pozno. Ja zmienilem miejsce czujnika kotla na rure wyjsciowa z kotla i reakcja jest szybka. Inna sprawa ze spadek temperatury na piecu jest spowodowany załączeniem sie pompy cwu i jest to zjawisko chwilowe i calkowicie normalne.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem, że to wina ustawionego zakresu regulacji na 10 , tak ustawiony zakres powoduje, że już 10 stopni mniej niż zadana kocioł zaczyna modulować z mocą w dół , ale jak już osiągnie zadaną to dopiero jak temp na kotle spadnie o 10 stopni zaczyna iść na maxa , ustaw zakres regulacji na 4 i znacznie się to poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem, że to wina ustawionego zakresu regulacji na 10 , tak ustawiony zakres powoduje, że już 10 stopni mniej niż zadana kocioł zaczyna modulować z mocą w dół , ale jak już osiągnie zadaną to dopiero jak temp na kotle spadnie o 10 stopni zaczyna iść na maxa , ustaw zakres regulacji na 4 i znacznie się to poprawi

 

 

A czy można w drugą stronę przedobrzyć ? tzn zbyt mała nastawa może skutkować przegrzaniem pieca?

 

Mysle ze to wina bezwladnosci. czujnik temp kotla reaguje tak drastycznie bo zimna woda powoli plynie przez piec i czujnik reaguje zbyt pozno. Ja zmienilem miejsce czujnika kotla na rure wyjsciowa z kotla i reakcja jest szybka. Inna sprawa ze spadek temperatury na piecu jest spowodowany załączeniem sie pompy cwu i jest to zjawisko chwilowe i calkowicie normalne.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

No tak ale jednak 10oC to wydaje sie mi, że to dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.