Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Kondensacyjny - 3Xc.o. + C.w.u.


azydek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie posiadam kocioł na paliwo stałe z miarkownikiem ciągu i ogrzewam nim:

- Parter oraz piętro domu - pierwsza pompa obiegowa -w całym domu grzejniki.
-Warsztat - druga pompa obiegowa ( poprzez wymiennik płytowy - grzejniki zalane glikolem.
Bez żadnej automatyki - palę w piecu, pompa chodzi całą dobę, całą dobę się pali w piecu icon_smile.gif

Planuję zakupić kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny (Immergas Victrix Terra) który realizował by grzanie parteru, piętra, warsztatu oraz realizował grzanie C.W.U. w bojlerze solarnym, który już posiadam - bojler nie podłączony tylko zakupiony.

Wiele czytałem na temat jak to zrealizować ale mam mętlik w głowie.

Rozumiem, że za kotłem stawiam sprzęgło hydrauliczne, później równolegle wstawiam 4 pompy obiegowe (lub 3 jeśli pompa pieca ładuje C.W.U.)  (parter, piętro, warsztat, C.W.U.) i jak to wysterować?

 

Czy dobrym wyborem był by Euroster UNI3? CO1 - parter, CO2 - piętro, CO3 - warsztat, C.W.U - zasobnik solarny.

Co by trzeba było dokupić do tego Eurostera żeby można było ustawić temp. dnia/nocy + dni tygodnia?

 

Parter oraz piętro domu to dwa oddzielne lokale więc chciałbym oddzielnie nimi sterować.

 

Np. warsztat zamknięty w weekendy itp.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę sens pracy kotła kondensacyjnego z wymiennikiem,

Ja bym to zrobił inaczej - kocioł, sprzęgło, 3 obwody grzewcze z 3 termostatami, sterującymi wprost pompami za sprzęgłem.

Warsztat jest grzany wg potrzeb np w dzień do 18C a po za godzinami pracy jest temp obniżona  do 10-12C.

parter i piętro na osobnych termostatach pokojowych pracujących wg zadanego grzania i to koniec.

Pompy wydzielonej do CW nie potrzeba, kocioł ma własną i to ona grzeje CW

 

PS

na rozgrzanie warsztatu do temp roboczej po pełnym wychłodzeniu kocioł pożre więcej gazu niż przy grzaniu ciągłym na niższej temperaturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.