Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Geco G-403 P02-Nieregularna Praca Podanika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie


Z góry przepraszam za swoją niewiedze i potencjalne napisanie postu nie w tym dziale co trzeba.Bardzo proszę o pomoc.


Posiadam sterownik do pieca z podajnikiem GECO G-403 P02.Podajnik włączał się nieregularnie np:


1.Zaraz po podłączeniu sterownika do prądu, bez włączania żadnego trybu, czy to ręcznego czy automatycznego


2.W przerwie pomiędzy kolejnymi ,,podaniami’’ węgla na kilka sekund


3.Przedłużał czas podawania, czasami aż do momentu aż sam go wyłączę


Wywnioskowałem że to wina sterownika więc wysłałem do serwisu Geco.Na stronie producenta dowiedziałem się że ,,Od stycznia 2012 roku modyfikacji ulega moduł serwisowy sterownika G-403-P02, który zostanie zastąpiony przez nowy zmodernizowany odpowiednik - moduł MG403-P02’’


http://www.geco.pl/biblioteka/docs/G-403-P02/Broszura-MG403-P02_v11...v12.pdf


Nie mam jeszcze żadnej informacji z serwisu, ale zabezpieczam się już wcześniej żeby szybko naprawić usterkę.


Jest więc możliwość, że wymienią mi mój moduł wykonawczy na ten nowy, w związku z tym schemat podłączenia też ulegnie zmianie.


Moje pytania brzmią następująco


-czy dobrze wywnioskowałem, że wina leży po stronie sterownika, a nie np. kondensatora przy podajniku


-zakładając że zamontują mi ten nowy moduł wykonawczy MG403, co oznaczają literki N I L na schemacie z linku który załączyłem?


 


Z góry dziękuje za odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj. Może tak być cza podmienić na taki sam i sprawdzić . Dużo nie kosztuje a się przekonamy co i jak.Powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych modułach najczęściej psuły się przekazniki ten od podajnika i od pompy .Przekaznik kosztuje pare złoty jak umiesz lutowć to sam go wymienisz to ten największy jak zdejmiesz obudowę .Zeby uniknąć kolejnych awari tego przekaznika  warto dołozyc dodatkowy stycznik na zewnatrz sterownika a wykorzystać z orginalnego tylko sterowanie .Nowy sterownik ma zamiast tych przekazników wbudowane triaki .Co oznacza L i N poczytaj http://www.akademiaelektryka.pl/podstawowe-pojecia-i-terminy/co-oznacza-l-i-n-w-elektryce/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki marekd za odpowiedź,powinien przed wysyłką tak zrobić,bo to mogło okazać się problemem.Marcus312 miałeś racje.Zdiagnazowana przez serwis geco usterka to uszkodzony przekaźnik.Za wymianę przekaźnika,klawiatury i obudowy zapłaciłem 180zł i czekałem 3 tygodnie,więc myślę że nie jest źle.Zamontowałem i wszystko działa jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.