Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Z Możliwością Użycia Agropelletu


Prozi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

 

Mam dom po rodzicach typowe osiedle płaskich domów z lat 70tych około 110mkw wyliczenie domu http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2gxx , grzejniki w całym domu poza piwnicą. Poddenerwowany ciągłym syfem w piwnicy od węgla i pieca zasypowego zastanawiam się nad jego wymianą i montażem pieca na pellet. Chciał bym aby piec miał możliwość użycia agropelletu głównie ze względów kosztów za tone, miał podajnik, sam się rozpalał i generalnie im więcej działania bez obsługi tym lepiej.

Czytam bardzo pozytywne opinie o firmie Biawar jednak nie doszukałem się opinii czy użytkownicy pala w nim agropelletem a jeśli tak to czy się to sprawdza. Nie mam też pewności do mocy takiego pieca pod mój dom. Obecnie mam 24kw wszyscy mówią, że to dobra moc na ten dom jednak ja uważam, że przewymiarowana gdyż skręcam grzejniki w większości pomieszczeń.

Generalnie było by dobrze zmieścić się w 15 tyś zł, chyba że przy niewielkiej różnicy osiągnął bym lepszą ekonomikę ogrzewania domu, w te koszta wliczyłem już 3 tyś, które uzyskał bym z dofinansowania gminy.

Liczę na waszą pomoc i opinie.

Opublikowano

Biawar jest OK, ale daj sobie spokój z agropeletem i innymi "wynalazkami", 

Sumarycznie wyjdziesz na to samo, a przy agropellecie więcej się narobisz niż przy tanim pelececie drzewnym.

Opublikowano

10 kw wystarczy na mój dom czy lepiej jakiś margines brać? No i temat bufora... problem w tym, że kotłownia jest w piwnicy a przez drzwi max 80 cm przecisnę. Potrzebny bufor czy można go pominąć?

Opublikowano

Zawsze lepiej mieć niewielki margines - obejrzyj np. RBR-eco BIO 13 kW

Opublikowano

Biawar 12kW wystarczy, bufor jest przydatny jak masz za duży kocioł np w twoim przypadku 20kW i nie wiesz jak kocioł ustawić.

Jak kocioł jest dobrany mocą to nie potrzeba bufora.

Opublikowano

Bufor dobrze się sprawdza w każdym przypadku: nawet w tym kiedy kocioł jest "przewymiarowany" jak i w tym kiedy kocioł jest idealnie dobrany.
Kocioł grzeje bufor przez 4 godziny przykładowo i się wyłącza. Nie ma pracy na mocy minimalnej czy podtrzymaniu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie ze względu na ilość spalonego opału, wydajność.

Oczywiście dobre ustawienia sterownika są w stanie "zastąpić" nam bufor. 

Co do samego kotła i palnika - polecałbym palnik na pellet z obrotową komorą spalania: bardzo dobrze spalają agropellet.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.