Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaklejenie Dolnych Otworkow W Retorcie?


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

W krotce miałem wymieniać palnik ,ale cena mnie przerosła,ponieważ u mnie w retorcie dolne otwory są nie równe,a to dlatego ze kolanko jest krzywo wspawane,po drugie żar wypala się dość,p szybko na styku kolanka z wiankiem,przeglądając palniki w necie są takie ze wo gule nie ma tych dolnych otworów jak na FOT. tylko górne doszedłem do wniosku ze pozaklejam te dolne,i  pytanie do was czy ktoś z was posiada taki palnik gdzie w retorcie są tylko otwory u góry w retorcie i jak się sprawuje w pracy taki palnik bardzo dziękuje.................

post-62692-0-08966000-1492613039_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozaklejałem dolne otworki i powiem tak pali się do o koła a środek słabo,i w piecu jest dym przedtem nie było nawet z komina widać dym przed zero dymu,doszedłem do wniosku ze muszą być dolne otwory w retorcie pierwotne powietrze i wtórne tak jak na FOT .wtedy się dobrze pali,tylko ze producenci kotłów wsadzają takie retorty z górnymi otworami, chyba ze w tych retortach z górnymi otworami stosuje się inne dawki ekogrochu.....może ktoś ma taki palnik tylko z górnymi otworkami, niech napisze jak mu się pali DZIEKI......

post-62692-0-46474700-1492759875_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj poprzedni palnik tak wyglądał ale ja mu troche powiekszalem te dolne otwory w koronie i faktycznie lepiej sie palilo. Jesli zaczynal niedopalac jedną strona to wystarczylo wygarnac troche zaru z palnika i pogrzebaczem udrorznic te górne otwory bo w nich klinowal sie popiul i potem bylo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie konstrukcję palnika azpp firmy Gregor. Tam jest napowietrzanie górą. Ktoś nawet próbował w tym spalać miał i dawał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No po kilku tygodniach obserwacji powiem tak, pali się ładnie,a nawet ładniej bo ogień jest dosyć wysoki i bielszy niż przedtem, a jak bielszy to i temperatura szybciej rośnie,żar w retorcie jest dłużej przed; podawanie w podtrzymaniu 5 sek. co 15 min teraz 5sek.co 30 min i żaru jest jakby więcej no i piec w podtrzymaniu stoi 1 godz,15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.