ccaarllos Opublikowano 18 Stycznia 2017 #1 Opublikowano 18 Stycznia 2017 Witam. Stoję przed dylematem wyboru pieca z podajnikiem na ekogroszek do domu o powierzchni ok. 15mkw. Moje pytanie brzmi następująco czy dołożyć trochę i kupić piec markowy np. Defro EKO PZ http://allegro.pl/kociol-ekogroszek-mial-defro-komfort-eko-pz-20-kw-i6677477914.html ???? Czy może jednak jakiejś tańszej firmy np. http://allegro.pl/kociol-kotly-piec-piece-co-z-podajnikiem-20-kw-i6425523379.html lub http://allegro.pl/kociol-piec-c-o-galmet-kwpm-17kw-obrotowa-retorta-i6576480773.html ???/ Wszystkie piece mają podobne parametry i możliwość dołożenia modułu gms lub internetowego a także żeliwny ruszt z biegiem wstecznym ślimaka, strażakiem itp. Z góry dziękuję za wszelkie porady.
poltowski2000 Opublikowano 18 Stycznia 2017 #2 Opublikowano 18 Stycznia 2017 duże te kotły. na pewno potrzebujesz takie duże? http://cieplowlasciwie.pl/ na tej stronie możesz wklepać dane budynku i powierzchownie będziesz wiedział jakiej wielkości kociołek potrzebujesz. zacznij od tego, pozdr.
Maciek92 Opublikowano 18 Stycznia 2017 #3 Opublikowano 18 Stycznia 2017 Zacznijmy od tego, że szukasz chyba zbyt dużego kotła :-). W Defro masz zdecydowanie fajniejszy sterownik (że tak powiem, pełen bajerów), natomiast Tech ST37 jest ogólnie dość prosty. Osobiście zawsze wziąłbym coś markowego - jestem człowiekiem, który miał okazję pracować na tanich materiałach i z kotłami produkowanymi gdzieś w garażach (na Allegro zawsze jest to pokrętnie nazwane 'zakładem rzemieślniczym'). Niby to samo, niby trochę w kieszeni zostało, ale zawsze jakoś trąciło myszką w ostatecznym rozrachunku. Edit: Masz już mniej więcej rozplanowaną instalację? Wiesz jakiej automatyki będziesz potrzebował? Układ zamknięty czy otwarty? Najczęstszy błąd popełniany przez inwestorów to zakup kotła przed ustaleniem jakiegokolwiek wstępnego projektu instalacji (lub po prostu ustaleniu co będzie, jakie sterowanie jest oczekiwane). Niestety na obecną chwilę musisz mieć sprecyzowane oczekiwania wobec instalacji centralnego ogrzewania już na etapie surowej budowy, bo potem jest problem, żeby wszystko pospinać i wiąże się to z dodatkowymi kosztami.
RobertGr Opublikowano 18 Stycznia 2017 #4 Opublikowano 18 Stycznia 2017 Dobierz taki żebyś miał serwis na miejscu oraz porządnego fachowca który ci ten kocioł zamontuje.
ccaarllos Opublikowano 19 Stycznia 2017 Autor #5 Opublikowano 19 Stycznia 2017 Instalację na pewno zlecę jakiemuś fachowcowi lub firmie. Ale chcę zaczerpnąć informacji żeby nie wcisnęli mi jakiegoś bubla. Głównie na razie chodzi mi tylko czy inwestować w droższy markowy kocioł np. Defro czy jednak tańszy mniej znanej firmy o podobnych parametrach i wyposażeniu. Remont domu będzie dopiero na wiosnę ale chcę się wcześniej zorientować w kilku tematach. I jeszcze jedno, na wstępie będzie ogrzewany parter ok. 100m2 i część piwnicy i garaż (jakieś 2 malutkie kaloryfery), w przyszłości planujemy adaptacje poddasza ok. 60m2. Moje pytanie brzmi następująco czy kupić piec z zapasem mocy czy taki który spełni aktualne wymagania??
mrblue Opublikowano 19 Stycznia 2017 #6 Opublikowano 19 Stycznia 2017 Wejdź na ciepłowlasciwe i sprawdź jakiej mocy docelowo potrzebujesz. Może się okazać że najmniejsze dostępne kotły będą miały zapas mocy :-)
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.