Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektromet Eko-Kwr 15 Ogromne(?) Spalanie?


geohound

Rekomendowane odpowiedzi

Gość witek1234

Masz czujnik temperatury spalin? Jeśli tak to sprawdź czy się nie wysunął za dużo, wtedy wskazuje niższą temperaturę spalin i sterownik nie zmniejsza obrotów bo myśli że nie doszedł do nastawionej granicznej temperatury. Ja w sumie mam trzy termometry, od Unistera, od sterownika st 81ZPID, oraz zwykły cieczowy. Czasem pokazuja różne temperatury ale są to różnice góra 3 stopni. Nie ma mozliwosci żeby wszystkie się zepsuly. Nie przestawiles czegoś przypadkiem w sterowniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się napisałem i mi komentarz uciekł..

 

Mam prostą konstrukcję, którą zastałem wprowadzając się do mieszkania. Piec ma tylko czujnik temperatury kotła CO (według instrukcji wewnątrz pieca) i CWU. CWU idzie wężykiem do boilera i tam po osiągnięciu interesującej mnie temperatury przestaje pchać wodę do zbiornika.

 

Ustawień nie zmieniałem diametralnie:

- zadana 55

- pompa załącza się przy 45

- temperatura wygaszenia kotła 20 albo 30

- taryf godzinowych ze zmniejszaniem temperatury nie ustawiałem

- minimalne obroty wentylatora 0% (nawet w instrukcji nie polecają dawać więcej, jeśli w kotle nic nie wybucha)

- obroty wentylatora podczas rozpalania/podsycania 15%

- tryb zimowy (czyli nie odcina kotła grzejąc samo CWU)

 

To jest taki prosty system http://www.ju-mar.eu/index.php/sterownikco/sterownik-reg-06 wersja REG-06A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Tak naprawdę to nie wiem co ci poradzić. Wiem że to może głupie co napiszę,ale czasem coś w człowieka wlezie i ma przekonanie że coś tam nie gra. Gdyby czujnik wysiadł, to by nie pokazywał żadnej wartości albo by sygnalizował usterkę. Te 15% przy rozpalaniu wydaje mi się trochę mało ale ty to obsługujesz więc chyba tak jest dobrze. Ja mam PID i ustawiony nadmuch na 30% i najczęściej nie pracuje na tej wartości bo algorytm go ogranicza. Bywa tak że jeśli za dużo otworzysz PW  to wychładza się kocioł,żadnych wymiernych korzyści nie ma bo jest nadmiar PW, ogień szaleje a temperatura sobie stoi. Zrób prosty eksperyment, mianowicie przyłóż jakiś termometr do grzejnika i sprawdź ile pokazuje, może problem z temperaturą to tylko nie sprawdzone niczym błędne przekonanie i sugestia że coś nie gra. Możesz też podnieść temperaturę włączania pompy , myślę że kocioł może nie dochodzić do zadanej bo pompa wszystko od razu wyciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Hej mam do Was pytanie. Kolega zawalił mokrym drewnem tak piec że czegoś takiego nie widziałem. Problem jest przy tej górnej płycie przy wylocie spalin. Ktoś ma pomysł jak to wyczyścić? 

Mi się wydaje że rozwiązaniem było by wypięcie pieca i czyszczenie od strony czopuchu? Nie wiem może podgrzać palnikiem tą smołę? 

Komin drożny po frezowanie. Cały dym cofa z pieca. 

IMG_20210317_072805.jpg

IMG_20210317_072519.jpg

IMG_20210317_072525.jpg

IMG_20210316_161458.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpalić od góry i po zagrzaniu kotła, skrobak w dłoń i na ruchu kotła póki ta smoła miekka , wyskrobywac ile się da. To wykonalne. Ale po takim zabiegu by nie zniszczyć komina i nie mieć smoły w kotle, palić wyłącznie od góry. To jedyna sensowna metoda palenia. 

Tu nie pomogą żadne środki chemiczne , typu Sadpal itp. Lepiej palić poprawnie niż potem mieć problem. Ceglany komin może NIE przeżyć takiego traktowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.