Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Atmos Ac25 + Eco-Palnik Vip 30W - Optymalizacja Spalania


Bundy75

Rekomendowane odpowiedzi

Od ok. miesiąca użytkuję nowy kocioł z palnikiem pelletowym i po migracji z ekogroszku póki co widzę same zalety tej zmiany :-) Teraz przyszła pora, aby nieco zoptymalizować proces spalania pod kątem zużycia paliwa. Jeśli ktoś z szanownego grona posiada podobny zestaw (np. palnik i sterownik), to chętnie posłucham porad bardziej doświadczonych palaczy :)

 

Moja aktualna konfiguracja:

 

- kocioł Atmos AC25 z adaptacją do palnika pelletowego

- palnik Eco-palnik (Skiepko) VIP 30kW

- sterownik Plum EcoMax 850 + panel pokojowy EcoSter Touch 

- obiegi grzewcze: krótki obieg do sprzęgła hydraulicznego (planuję bufor, ale musi poczekać do przyszłego sezonu) i ze sprzęgła: obieg grzejników, obieg podłogówki (mieszanie zaworem 3D z siłownikiem), obieg CWU do bojlera

- w kotle zamontowany wentylator wyciągowy spalin (zgodnie z zaleceniem producenta - bez wentylatora występuje cofanie się spalin i smolenie kotła)

- powierzchnia użytkowa domu ok. 250 metrów (porotherm+10 cm docieplenia, ocieplony dach, dom podpiwniczony)

- typowa temperatura w pomieszczeniach dziennych 21-22 stopnie (łazienki 25, sypialnie poniżej 20).

- pogodowe sterowanie temperaturą CO i podłogówki

- praca sterownika w trybie FuzzyLogic

- kocioł przygotowuje CWU (dla 4 osobowej rodziny)

 

Zużycie pelletu przy temperaturach w okolicach 0 stopni to ok. 40 kg na dobę. W moim odczuciu, to trochę za dużo. Sterownik ExoMax poza paroma drobnymi zmianami jest raczej na standardowych ustawieniach. Nie mam praktycznie żadnego doświadczenia z pelletem, więc póki co nic nie zmieniałem :-) 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.