Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Skzp 02


dan999007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem z kotłem malina 15kw ze sterownikiem Skzp 02. Dom rodziców nie ocieplony,gruba instalacja, grzejniki żeliwne bez regulatorów. Dom między 80 a 90 metrów. Kupiłem na początek czeski eko, ja pale takim 4 rok u siebie. Gdy ustawiłem na interwałowy było ok tylko może spalanie duże? 27kg na dobę. Zamotowałem wszystkie czujniki czyli: mieszacza,powrotu,pogodowy,pokojowy plus siłownik na zawór 3d i ustawiłem na pracę automatyczną. No i jest problem. Mianowicie w pokoju temp spada, ustawiona na 21.5 a jest 19.5 temp na kotle ustawiona na 50 a jest między 39 a 46. Temp mieszacza 32 powrotu 29. Węgiel nie dopalony. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek dodaj powietrza.

Po kilku godzinach powinno się ustabilzowac. Temp na 3D jest niska bo Kocioł nie osiąga pełnej sprawności

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kocioł Malina 25kW. Ten sterownik jest rewelacyjny. Mimo iż mam małe problemy z nastawą aby spalAnie zmalało...postaram się pomóc.

Daj ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał na 15 kg jak nie sprawdzałeś załóż 15.

Moc kotła 15kw

Ja palę groszkiem polskim i mam dmuchawę 3-25%.

Nie koksuje Ci przy takim nadmuchu.

A jaka masz kaloryczność opału i wartość wpisaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryczność wpisałem 19.5 zwiększyłem nadmuch i coś tam temp idzie w górę. Rodzice mieszkają dom obok i tak za bardzo nie mam możliwości aby tam chodzić co po chwile. Szkoda że nie ma możliwości podłączenia pod internet sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek dodaj powietrza.

Po kilku godzinach powinno się ustabilzowac. Temp na 3D jest niska bo Kocioł nie osiąga pełnej sprawności

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Nadmuch 85% to huragan....

Kocioł przejdzie w czuwanie a to nie jest korzystne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie w auto 5s, wiatr 12-31% i zmniejsz kaloryczność opału. Najpierw opanuj dochodzenie do zadanej a potem podziałasz ze spalaniem. Pompę na bojler na którym masz biegu? A zaw3djak ustawiony

Nie rozumniem jednego! Mówosz że kocioł nie osiąga zadanej a wykres wskazuje iz modulacja spada do 0....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam piec viadrus u22 sterownik argon 2. Pale czeskim i jestem zadowolony. Kiedyś testowałem iryd pid ale go sprzedałem. Teraz jak rodzice kupili maline z Skzp 02 to się najaralem i tez go kupiłem. Ale mam obawy przed montażem. Jeszcze chce kupić siłownik do 3d afriso ale nie wiem czy ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik ten jest rewelacyjny. Ale musisz go wyczuc.

Uważam ,ze dajesz za dużo wiatru.

Zmniejsz kaloryczność i siłe nadmuchu....to Ci daje spieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan a jak wygląda spalanie? Uważam iż powinieneś dążyć do pracy w jednostanie tzn aby piev chodził cały czas i ta żółta linia była jak najpeostsza.

Powiem szczerze z dozą zwątpienia podchodze do jednostanowego palenia ale wciąż obserwuje. U mnie póki co 22.9kg. Ogrzewam dom 240mkw. Dużo ale obserwuje

Wydłuż modulacje do 40min i max moc np do 70%. I zobacz czy modulacja zacznie byc bardziej płynna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.