Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Z Palnikiem Pellet Zmniejszanie Mocy Palnika


Matekogon

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam do Was pytanie. Posiadam piec z palnikiem na pellet w ustawieniach sterownika mam możliwość zmniejszenia mocy palnika. Piec który posiadam to 15kW i palnik też 15kW  jeśli  z wyliczeń wychodzi  ze dla mojego domu wystarczy 10kW.. To jak zmniejszę moc palnika do 10kW uzyskam taki sam efekt jak bym miał piec o mocy 10kW? 

 

Kolejne pytanie  sterownik ma opcję modulacji mocy palnika. Włącza sie ona 5C przed osiągnięciem zadanej temperatury. Instalator ustawił mi sterownik aby palnik korzystał z tej modulacji natomiast jak dzwoniłem do producenta pieca to powiedział że zbędna opcja i żebym wyłączył więc jak to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zastanów się !!!!!!  Czy ty pytasz jasnowidzów ??  Przecież nikt chyba nie jest w stanie wiedzieć jaki masz piec?  Jaki palnik? Jaki sterownik?  Jaka instalacja??  To wszystko ma wpływ na spalanie a nie wspomnę że również i jakosć opału/pelletu !!!  

Jeśli chce się aby inni coś doradzili to i od siebie trzeba także dać troszke trudu - w tym przypadku opisać. 

Pozdrawiam a tak PrF  co doradzali od producenta kotla bo ten instalator to "pożal się Boże" ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sterownik w piecu to RK-2006SPGM. Palnik to Biopalnik-25 o mocy 15kW Piec o mocy 15kW. 

W sterowniku mam opcję zmiany mocy kotła wyrażoną w %. Pytałem o tą opcję w pierwszym poście . Jeśli z wyliczeń powinienem mieć kocioł 10kW to czy zmniejszając moc w ustawieniach do 10kW będzie równoważne z posiadaniem pieca 10kW? Czy to tak naprawdę zmniejsza tylko  moc palnika a że piec ma 15kW to tylko spowoduje wydostawanie się chłodniejszych spalin do komina( efektem może być kondensacja pary w kominie).

 

 

Kolejna opcja to modulacja mocy palinka. Instalator ustawił mi włączoną tą opcję natomiast producent kazał mi ją wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.