Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Saunier Duval Exa Control E7 - Awaria Regulatora Temperatury


Unrug

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! 

 

Mam problem z regulatorem temperatury Saunier Duval Exa CONTROL E7. 

Problem rozpoczął się, gdy zauważyłem, że na wyświetlaczu regulatora pojawia się nieprawdziwa temperatura pokojowa. Np. w domu na termometrze tuż przy regulatorze mam 20 stopni C., a na wyświetlaczu były 22 stopnie C. 

Serwis skorygował mi ustawienia i temperatura na wyświetlaczu jest taka sama jak na termometrze. 

Po skorygowaniu pojawił się jednak kolejny problem. 

Wyświetlacz regulatora pokazuje mi temperaturę 20 stopni C., ustawiam grzanie do 21 stopni C., a piec nie załącza się. Podobnie jest przy ustawieniu na 21,5 i 22 stopnie C. Piec dopiero załącza się przy 22,5 stopniach C. 

Jak może być tego przyczyna? Czy jest sposób na naprawę regulatora, czy też mam się szykować na zakup nowego? 

Jeśli zakup nowego - zakupić Saunier Duval Exa CONTROL E7 czy Saunier Duval Exa CONTROL E7C? Czym one się różnią? 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histereza to różnica temperatur przy których sterownik wysyła sygnał włącz / wyłącz do kotła , nie wiem jaki w twoim sterowniku jest zakres histerezy i jaką histerezę masz ustawioną , ale wygląda na to że w opisanym przez Ciebie przypadku histereza jest większa niż 2 st.C i dlatego kocioł nie dostaje sygnału start ze sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dziękuję za pomoc

Mam piec gazowy Saunier Duval Isotwin C 24 E-A.

Piec i sterownik świetnie działał 9 lat, więc myślę, że to nie kwestia histerezy.

Do teraz ogrzewanie załączało się jak tylko temperatura pokojowa była mniejsza o 0.5 stopnia C. od ustawionej temperatury ogrzewania na wyświetlaczu.

Mój trop jest inny. Regulator zachowuje się tak jakby pamiętał temperaturę sprzed korekty, o której pisałem w pierwszej wiadomości. Regulator uważa, że ma ustawione 22, a nie 20 stopni C. i załącza ogrzewanie przy 22,5 stopniach C. 

Jeśli będę musiał kupić nowy regulator - zakupić Saunier Duval Exa CONTROL E7 czy Saunier Duval Exa CONTROL E7C? Czym one się różnią?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.