Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór Czterodrożny W Instalacji Co


Zieciu971

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, z góry mówię że nie wiedziałem gdzie ulokować temat więc piszę tutaj, w razie problemów proszę przenieść. 

Wracając jednak do mojego problemu.. W zeszłym roku zakupiłem piec: http://xn--kociocenowy-x5b.pl/...biec-merkury-kpp-duo-25kw.html 

Przyjechał "hydraulik", piszę w cudzysłowie ponieważ po tej fuszerce nie jest godzien tego tytułu. Podłączył piec bez zaworu mieszającego, bez zaworu umożliwiającego pracę grawitacyjną, i na dodatek przerobił mi układ na zamknięty. Ale... po roku użytkowania stwierdzam że nie wyrobię na węgiel, piec pożarł mi prawie 4,5t, wnioskuję że woda która wraca jest za zimna. Przeglądając wuja google dużo się naczytałem, i postanowiłem sam zamontować taki zawór, ponieważ nikogo nie mogę się doprosić aby mi zamontował. A zima tuż tuż. 
Mam w planie zakup zaworu czterodrożnego Afriso, siłownika zaworu, regulatora pokojowego TECH oraz sterownika do tegoż zaworu. Z elektroniką nie będzie problemu, potrzebuję tylko porad jak sb poradzić z montażem zaworu. I od razu mówię że chciałbym wyprowadzić same króćce do podpięcia w przyszłości C.W.U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mało to masz schematów naokoło tutaj obok twojego tematu są ze 4 tematy o zaworze 4D jego działaniu i podłączeniu. Poza tym nie dałeś swojego schematu nie wiadomo jak to wygląda teraz, samo dołożenie zaworu 4D raczej nie wpłynie jakoś znacząco na spadek zużycia opału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Membrana do przeniesienia na powrót w pierwszej kolejności. I najprostszym rozwiązaniem będzie dołożenie małego obwodu kotłowego wraz z pompą co skutecznie podniesie temp powrotu

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz schemat w układzie zamkniętym jak tak bardzo chcesz ale zawór 4D nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem i po drugie jak już niejednokrotnie pisano na tym forum nie pełni jednocześnie dwóch funkcji tzn ochrony powrotu i regulacji temp.na grzejniki czyli albo jedno albo drugie.

post-32948-0-94755400-1476645978_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.