Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Powietrze-Woda Vs Kocioł Na Pellet


dodde

Rekomendowane odpowiedzi

Ekonomia nie ekologia rządzi. Dla 100 rocznie no to straszna oszczedność. To tylko 7 paczek papierosów. Bedziecie zdrowsi jak braknie na fajki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Podepnę się pod temat.

Jestem na etapie modernizacji bardzo starego domu. Zrobiłem wyliczenia http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3qds .

Parter ogrzewany będzie w całości z podłogówki a poddasze cztery grzejniki.

Jest szansa ogrzać to z PC i Jaki model Możecie polecić? Jeśli nie PC to może pellet?

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mac65. U mnie sytuacja jest taka ze zasypowiec zaczyna kisić opal. Do gazu brak dostępu. W UM ogłosili dofinansowania do FV w wysokości 6tzl do 1kw ale max 5kw. Mam zamiar z tego skorzystać. Kocioł i tak do wymiany bo widzi mi się coś mniej uciążliwego niż smieciuch. W przypadku paliw stalych do kosztów musze doliczyć montaż wkladu kominowego a może i nawet budowy nowego komina. Widzi mi się wygoda i nowoczesność i nie wiem na co się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo zastanawiałem się jakie źródło ciepła wybrać - prawie 3 miesiące :) Analizowałem, czytałem i ostatecznie zdecydowałem się na pompe ciepła tym bardziej, że całość CO (podłogówka,pompa, wod-kan wraz z montażem) finansowo wyszło mnie tak samo jak pellet.

Wbrew pozorom pellet to również ogromne ryzyko - ludzie mają spalanie od 15 kg do 40 kg na dobe więc nie ma tutaj reguły :)

Nie mam jakiegoś mega ocieplenia bo tylko 15 cm na ścianach, w podłodze tylko 10cm ( swisspor EPS 100 lambda 30 więc wychodzi jak 13 cm zwykłego :), na strop planuje 40 wełny, okna3szyby, dom ma 105 m2, ale i tak powinno być taniej niż na pewno pelletem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie przeczytałem inny wątek i wyciągnąłem z niego odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. W 90% jestem przekonany do PC+FV. Teraz rozpoczynam poszukiwania odpowiedniego modelu pompy do moich potrzeb. Zastanawiam się też czy CWU grzać prądem a CO z PC. Masz już jakiś Swój model upatrzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kupiłem :) LG Therma V 9kW - najlepszy stosunek ceny do jakości.

Po co chcesz grzać CWU tylko prądem? mija się to z celem, bo ustawiasz pompę na określoną godzinę i grzeje Ci tylko wodę czyli 2 x dziennie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam bojler elektryczny bez możliwości podpięcia pod Co i miesięcznie wychodzi 40-50zl. W tym przypadku mógł bym zamontować PC o mniejszej mocy. Ale to tylko moje przemyślenia. Może mnie ktoś naprostuje. Muszę poczytać na temat tego LG. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najmniejszą pompę dla Twojego domu jaką możesz kupić to 7 kW i dla mocy pompy nie ma tutaj znaczenia, czy CWU będziesz grzał prądem czy pompą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawe aby odpwiedzieć na Twoje pytanie powinieneś wykonać profesionalny audyt OZC, ale według mnie spokojnie wystarczy 7kW, czy to z bojlerem grzanym samym prądem czy przy pomocy pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak chcesz korzystać z PC . Gdyby miała pracować tylko w tańszej taryfie to odpowiednio dobrany bufor i ładowanie bufora z PC w tańszej taryfie . Jeśli ma chodzić cały czas to lepiej brać mniejszą z elastycznym doborem mocy (inwertorowa) 

CWU można spokojnie grzać za pomocą PC jak również połączyć funkcję bufora z zasobnikiem CWU  (zbiornik w zbiorniku lub wężownica w buforze  ) jeżeli miejsca mało . 

 

Tu trochę info na ten temat 

http://globenergia.pl/inwerterowa-pompa-ciepla/

http://www.makroterm.pl/kotlownia-co/zasobnik-cwu-bufor-ciepla/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.