Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie W Instalcji


slgeefka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

z góry dziękuje za poważne odpowiedzi czy porady bo takich potrzebuje.

W naszym mieszkaniu - 70m, z własna instalacją CWU i CO, kocił gazowy z zasobnikiem od dłuższego czasu, raz na jakiś czas (raz na 3 tyg.) słychać tylko i wyłącznie w nocy (ok.2-3iej godziny zawsze) cykliczne walenie chyba w kominie, metaliczne.

Gdybyśmy mieli pion grzewczy (przeprowadzone rurki do sąsiadów) uznałabym, że któryś z nich wali w grzejniki jakimś kluczem. tak myślałam na początku - więc obstawiałam ciśnienie w naszych grzejnikach.

 

Obecnie - okres letni, piec wyłączamy z jakiegokolwiek grzania o 22ej, wszystkie zawory grzejnikowe zakręcone.

 

Dziś w nocy znów ten hałas, tym razem wyszłam na balkon i o dziwo było to bardziej słychać, po drugiej stronie mieszkania w otwartym oknie jeszcze bardziej - więc teraz obstawiam ewidentnie na komin. dzwoniłam do kominiarzy i nikt nic o takim czymś nigdy nie słyszał, jeden z nich zaproponował kamerkę wpuszczaną do komina.

 

Czy ktoś zna podobny przypadek?

Jaki fachowiec co powinienem sprawdzić?

Dlaczego stukanie jest tylko w nocy o tej samej porze, bez jakiejkolwiek zależności?

 

Z góry bardzo dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.