Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie Stropu I Sufitu


IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początku zaznaczę, że jestem totalnie zielony w temacie dociepleń i pomimo, że przeczytałem już kilkadziesiąt stron różnych tematów o ocieplaniu to nadal nic nie wiem smile.gif

Może zacznę od domu:
- dwie kondygnacje z czego parter można powiedzieć gospodarczy( kotłownia, garaż itp ), a piętro użytkowe + niskie poddasze, około 120cm wysokości, dach papa, bez piwnicy
- powierzchnia 10m x 10m
- ściany suporex + przerwa bez docieplenia + połówka suporexu
- jakiegokolwiek ocieplenia brak

Zastanawiam się nad ociepleniem stropu od góry, tj. wyłożenia poddasza wełną mineralną lub styropianem + styropian od dołu na sufit w garażu i pomieszczeniach na dole, pytanie czy dobrze myslę, a jeśli nie to jak najlepiej to ograć ?
Jakiej wełny/styropianu użyć ?

Bardzo dziękuję za jakiekolwiek porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeżeli parter nie ogrzewany to tak jak mówisz styropian na sufit na parterze, na strych wełna najlepiej na zakładkę min 15cm w dwóch warstwach. Co do jakości wszystko zależy od zasobności portfela, jeżeli strych nie używany to ja spokojne zainwestowałbym w tańsza wełnę ale grubsza warstwę i tak wychodzi taniej za 20 zł możesz mieć nawet 45 cm m2, sądzę że to i tak będzie lepiej niż lepszej wełny o grubości 15 cm za m2.

 

Wysłane z mojego 5015D przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 cm wełny tańszej i tak będzie, ie miała lepszy współczynnik przenikania ciepła niż 15 cm droższej, gdzieś na tym forum było to liczone, jeżeli technicznie masz możliwość ulozenia grubsze warstwy ja dałbym grubsza, gdy takiej możliwości niema wtedy inwestujemy w lepsze wełny, jeżeli chodzi o sufit nieogrzewanych pomieszczeń sprawa ma się trochę inaczej tu aby zachować jakias rozsądna wysokość pomieszczenia jak się nie mylę min 220cm kotłownia lepiej zainwestować w styropian o jak najmniejszej lambdzie np grafitowy taki sam jak na fasade grubość w zależności od możliwości ale ogólnie i grubiej tym lepiej pozdrawiam

 

Wysłane z mojego 5015D przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem.

 

Czy mógł bym prosić o jakieś konkretne wełny, który warto kupić, np. w OBI ewentualnie przez internet. Półka cenowa tańsza/średnia.

 

Myślę na razie nad położeniem warstwy 15cm, a drugiej dopiero za rok z uwagi na koszty inwestycji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.