Szczypiorr Opublikowano 21 Marca 2016 Autor #76 Opublikowano 21 Marca 2016 Każdy ma wodę w piwnicy u mnie ba działce w porównaniu do innych woda nie stoi przynajmniej :-) Do gminy ludzie pisali, dzwonili, chodzili i nic
Hermogenes Opublikowano 21 Marca 2016 #77 Opublikowano 21 Marca 2016 W takim razie powinniście reanimować Spółkę Wodną pewnie taka kiedyś była za komuny odkopać gdzieś stare dane w archiwach .otworzyć program naprawczy wziąć kredyt dotacje z UE poszukać w gospodarka zasobami wodnymi bazgram tak na pałę bo sam nie wiem gdzie i jak uderzyć, ale rozwiązanie powinniście sami mieszkańcy wypracować nikt za Was tego nie zrobi dopóki urzędnicy chodzą w suchych laczkach i nie zabiegają o poparcie.poz Hermogenes
CooleR Opublikowano 21 Marca 2016 #78 Opublikowano 21 Marca 2016 do czasu systemowego rozwiązania obejmującego teren problematyczny, robić dreny ze studniami i pompować do kanalizy w drodze. a tak na szybko "Urządzenia melioracji wodnych dzielimy bowiem na podstawowe, które stanowią własność Skarbu Państwa i utrzymywane są, przez podległe marszałkom województw zarządy melioracji i urządzeń wodnych (wzium) oraz szczegółowe, które stanowią własność właścicieli gruntów i to właściciele gruntów czerpiący korzyści z funkcjonowania tych urządzeń zobowiązani są do ich utrzymywania. Urządzenia melioracji wodnych szczegółowych mogą być również utrzymywane przez spółki wodne, o ile w ich obowiązkach należy utrzymanie tych urządzeń."
Szczypiorr Opublikowano 21 Marca 2016 Autor #79 Opublikowano 21 Marca 2016 Cooler wiesz jaka jest kara za odprowadzanie deszczówki do kanalizy ? :) Czy chodzi Ci o to , żeby np zrobić szczelną studnie, odprowadzać deszczówkę i pompą do np zlewu w kotłowni i do kanalizy ? Co do reanimacji itd , to właśnie gdzie uderzyć aby ktoś się tym zajął ? Gminy nic nie obchodzi, sąsiedzi mówili , że już próbują jak pisałem kilkanaście lat , nic. Nawet na mapce jest kanaliza burzowa ale chyba tylko na mapce bo byli i szukali z geodetą i nie ma.
CooleR Opublikowano 21 Marca 2016 #80 Opublikowano 21 Marca 2016 co zrobić z wodą......hm, sam sobie odpowiedziałeś :ph34r: zacznij od lektury Ustawa Prawo wodne, jak już będziesz wiedział co do kogo należy to piszesz pismo do gminy, do wiadomości urząd wojewódzki. pisać do wójta/prezydenta miasta, przewodniczącego rady gminy, a na każde pismo skarga. idealną sytuacją byłoby, aby w końcu napisać do samorządowego kolegium odwoławczego, decyzje które wydają są wiążące dla u.g. warto również popytać w kancelariach adwokackich a nóż widelec ktoś będzie chciał zaistnieć regionalnie i założyć sprawę przeciwko gminie.
Szczypiorr Opublikowano 21 Marca 2016 Autor #81 Opublikowano 21 Marca 2016 Pisałem juz wcześniej kilka razy, do gminy nic nie pomaga. Gdzie więcej można pisać? Gdzieś wyżej.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.