Skocz do zawartości
IGNOROWANY

12 Kw-Towy Ile Maxymalnie Może Spalić


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

panowie mam w domu nowy przewymiarowany kocioł zasypowy GS defro optima i muszę (chcę ) go wymienić na podajnikowy , nie wiem czy takie pytanie ma sens ale zapytam ile może taki kocioł spalać węgla dobowo czy sezonowo , obecnie od września w obecnym spaliłem prawie trzy tony

około 100m2 w tym 90m2 podłogówki oraz 2 kalafiory , kiedyś strych bedzie adaptowany ale najpierw skończę docieplanie , tylko nurtuje mnie ta myśl z spalaniem  ilości  opału między zasypowcem obecnym 20 kw a tym ewentualnym następcą 12 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu bo to zależy od zapotrzebowania na ciepło, poprawności wykonania instalacji i sterowania, jakości węgla i umiejętności palacza. Jak wszystkie te wymogi będą na + to przy takiej powierzchni spalisz w sezonie zimowym z CWU max 2 tony a może i mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

też już nad tym kombinowałem ale moja piwnica to ledwo 190 cm a bufory przeważnie mają po 2 metry z hakiem no i też  3 dychy trzeba wyłożyć sporo złączek i innych sprzętów , a jak bym opchnął tego prawie nowego defro chociażby za 1500 zł dołoże z 3 dychy z hakiem i już mam podajnikowy i spokój z codziennym rozpalaniem tym bardziej że ta podłogówka się wychładza po czasie i zanim się nagrzeje to 2-3 godz mija , z moich obliczeń starych wyszło na ciepłowłaściwe że muszę mieć kocioł 23 kw a mam 20 kw i widać że jest totalnie przewymiarowany mimo że 5 dużych szamotów i 6 cienkich włożyłem a w tej chwili docieplam i wg nowych obliczeń wychodzi 9 kw w największe mrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w starym kotle spalasz w poprawnie to w nowym nie spalisz więcej, ja zmieniłem dla wygody. co do tanich kotłów to jak się spokojnie poszuka to za 5tys ciekawy się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem, ale kiedyś obiło mi się o oczy :) że można "wyspawać" bufor np prostokątny ( oczywiście wzmocniony, aby z czasem się nie rozprężył), więc może być szerszy dzięki temu i niższy. Może i jakiś fachura "wyspawa" Ci go taniej niż 2k. A izolacja wiadomo nie jest problemem, chyba że zależy Ci na pięknej "skajce" w piwnicy. 

 

No i przede wszystkim pomyślał bym o kosztach opału, na groszek ostatnio słychać ciągłe narzekanie. A to że spieka, że mało kaloryczny, że piec go "pożera", a to że coraz droższy.

 

A w zasypowca ładujesz węgiel z Marcela (31kj jak dobrze pamiętam) i jedziesz na maxa :) (wyciągasz z kotła i opału niemal że wszystko)

Ja za taki węgiel pod niemiecką granicą płacę 770 zł/t. Tona na 3 miesiące, a nawet na 3.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie są i defro około 5,500 i inne , a tak po prawdzie dalej nie wiem jaka różnica między kotłem za 4,500 czy 9000 zł , ale ja jestem narazie laik

Nie twierdzę że niema, wystarczy do Casto podjechać.

Jak różnica ? na pewno się dowiesz :)

 

Do Bolczaczko:

bo widzisz polak to jest zawsze mądrzejszy od producenta, ten pisze że stosować takie czy siakie paliwo a jak ktoś chce palić jakimiś zmiotkami z placu pomieszanymi z pisakiem i kamieniami byle tylko było tanio to później narzeka na wszystko :)

kocioł do du, sterownik do du, wszystko do du :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja masz zamiar kupić podajnik za 4,5 tysia to lepiej zostań przy tym co masz :)

Taka dobra rada.

 

Dobrze napisane :-)

 

Niedawno wymieniałem u klienta taki marketowy, który rozciekł się po gwarancji w 4 sezonie, tym razem wolał dołożyć i kupić porządny bo nauczył się na swoim przypadku, że chytry dwa razy płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie są i defro około 5,500 i inne , a tak po prawdzie dalej nie wiem jaka różnica między kotłem za 4,500 czy 9000 zł , ale ja jestem narazie laik

 

Dlatego poczytaj i wdroż się w temat, żebyś wybrał świadomie i nie żałował - często powtarzam, że kocioł się kupuje na dłużej niż samochód więc powinno się nad tym zakupem też dłużej pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisane :-)

 

Niedawno wymieniałem u klienta taki marketowy, który rozciekł się po gwarancji w 4 sezonie, tym razem wolał dołożyć i kupić porządny bo nauczył się na swoim przypadku, że chytry dwa razy płaci.

Zeszłej jesieni 3 sztuki, dwa po dwóch sezonach zgniły, trzeci po trzech, to tylko w okolicy Brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

no to już rozumiem , tylko co to za producenci ? takie dziadowstwo sprzedawać , przeglądałem stronę galmet-a i oni też mają 12 kw około 5,5 tys oraz defro podobna cena , poczekam i pomęczę się z tym moim górniakiem jeszcze aż spalę stare więżby oraz  podłogi oraz zapas węgla , dokończę docieplenia i biorę podajnikowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.