Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Co


rkluska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu po raz pierwszy wczoraj się zarejestrowałem. Chcę się zwrócić do fachowców z tej branży o pomoc i poradę. Na wiosnę planuje samodzielnie zabrać się na instalację CO w kupionym domku. Domek jest parterowy, wszystkie pomieszczenia na jednym poziomie, również pomieszczenie kotłowni jest na tym samym poziomie obok łazienki. Jako laik zaplanowałem sobie instalację w trzech pokojach z grzejnikami pod oknami z zasileniem dolnym rurki prowadzone w kanale w podłodze natomiast w kuchni i łazience również grzejniki ale na powrocie z grzejników zrobić w tych pomieszczeniach też ogrzewanie podłogowe - czy to dobry pomysł czy może ogrzewanie podłogowe robić oddzielnie. Zaplanowałem sobie też instalację z rozdzielaczem natynkowym w kotłowni (gdzie go umieścić nad podłogą, czy może powyżej wyjścia ciepłej wody z pieca, a może to pytanie nie ma sensu) i tak z rozdzielacza do grzejników i podłogówki instalacja z rury PEX/ALU/PEX 16, natomiast od rozdzielacza miedzią do pieca (piec z podajnikiem na ekogroszek). Oczywiście też będzie bojler na ciepłą wodę, czy go zasilić z rozdzielacza czy może z prosto z pieca, a może jeszcze inaczej. Cała instalacja z pompką, czy zastosować w takim rozwiązaniu zawór różnicowy. czy to ma sens, bo podejrzewam że jeśli piec i grzejniki są na tym samym poziomie to grawitacja nie zadziała. jak w takim razie zabezpieczyć się przed nieszczęściem w przypadku uszkodzenia pompy lub zaniku zasilania. Będę bardzo wdzięczny za rzeczowe porady propozycje, a może jakieś schematy. mój mail [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł z podłogówką b.dobry, ja osobiście także zrobiłem na powrotach z grzejników, w pomieszczeniach jest bardzo komfortowo - szybko robi się ciepło (dzięki grzejnikom) i długo się utrzymuje dzięki podłogówce. Na grzejnikach mam tylko dwa zawory na zasilaniu termostatyczny dla temperatury pomieszczenia a na powrocie zwór termostatyczny dla temperatury wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie

Zamieszczam schemat instalacji CO, którą planuję wykonać w swoim 100m2 domku parterowym

Prosiłbym fachowców z tej branży o opinię na jego temat i ewentualne sugestie zmian.

Jest on może mało szczegółowy, ale to Was proszę o wskazówki gdzie wstawić zawory , sterowniki, siłowniki, tak aby wszystko działało dobrze w zimie i latem była ciepła woda.

Jak tym sterować, a może inaczej podłaczyć zawór 4D

 

Dziękuję za wskazówki

CO_schemat.xls

CO_schemat.xls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.