Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubytek Wody Z Instalacji


risones

Rekomendowane odpowiedzi

Wina nie leży po stronie zaworka tylko błędu w wykonaniu instalacji ( skąd rano puste grzejniki na poddaszu,czyżby przeciekający zaworek nocą po cichaczu wypuszczał wodę z układu ) do usłyszenia na przyszłą zimę kiedy zaczniesz grzać wysoką temperaturą ..poz Hermogenes

Chyba nie masz racji... Ostatnia przeróbka instalacji była na początku poprzedniej zimy, po niej cały poprzedni sezon i okres październik - grudzień tej zimy wszystko działało bardzo dobrze. Potem nagle się popsuło z dnia na dzień. Faktycznie najgorzej było w czasie tych kilku dni mroźnych w okolicach sylwestra, potem nieco lepiej, ale mimo palenia "na pól gwizdka" objawy zapowietrzenia i ubytku wody nie ustępowały.  A po wymianie zaworu wszystko ustąpiło całkowicie. Przypuszczam, że popsuty zawór oprócz strumyczka wody doprowadzał też do instalacji powietrze (z rur ? z kotłowni ?). Gdyby to był błąd w wykonaniu instalacji, to dlaczego symptomy pojawiły się nagle bez żadnej naszej ingerencji w instalację i nagle ustąpiły po wymianie zawora?

 

 

Witam! Przepisy wyrażnie mówią aby nie podłączać na stałe instalacji wodociągowej do instalacji kotła.Jeśli tak jest zrobione to czym to grozi?.

1. Awaria zaworu odcinającego-przepuszcza wodę.Użytkownikowi trudno to wykryć.To wiąże się z zakamienianiem instalacji,kotła. W przypadku braku ciśnienia w sieci wodociągowej-woda z instalacji c.o. cofnie się do instalacji wody użytkowej-zatrucie gotowe.

Wg mnie należy doprowadzić rurę wody zimnej w pobliże kotła/powrotu z zamontowanym na niej zaworem odcinającym, oraz antyskażeniowym. Połącznie z instalacją c.o. do uzupełniania wykonywać poprzez wężyk elastyczny.Po uzupełnieniu należy jeden koniec wężyka odkręcić.Mamy 100% pewności,że wiecej nie popłynie.

2. Jestem też przeciwny włączania przelewu z NW bezpośrednio do kanalizacji. Dlaczego?

    a) trudno jest stwierdzić przy uzupełnianiu kiedy już się przelewa- wymiana wody w c.o. jest niekorzystna ze względu na kamień ew. kwasowość,zasadowość.

    B) wyziewy z kanalizacji dostają się do NW i do pomieszczenia w którym się znajduje.Są na pewno też szkodliwe opary z kanalizacji dla NW i instalacji.Dla mieszkańców

        też o czym nie muszę przekonywać.Najlepiej rurę przelewową sprowadzić w pobliże kotła (do kotłowni) nad umywalkę, lub po prostu nad pojemnik.Po uzupełnieniu              w c.o. w czasie palenia wycieknie nie wiele,a potem już nie powinna- może tylko kapnąć od czasu do czasu. W tym miejscu również mamy pełną świadomość co się  

        dzieje.Pozdrawiam. 

 

 Nie wiem, jakie były zasady 40 lat temu, ale na żadnej starej instalacji nie widziałam wężyka... Ale oczywiście zmienimy to przy pierwszej okazji, bo wiem, że teraz są takie przepisy i rozumiem, że tak jest lepiej. Co do przelewu, to do czasu połączenia dopływu wody do CO wężykiem musi  zostać połączony z kanalizacją.  Przelew jest doprowadzony do pomieszczenia, z którego rzadko korzystamy. Gdyby się zaczęło znów przelewać mogłoby się nam zrobić niezłe jeziorko, a piwnicę kiepsko się suszy... Nawet gdyby przeprowadzić wężyk do kotłowni, to w lecie tam tez zaglądamy sporadycznie..Z dwojga złego chyba wolę bezwiedne przepuszczanie wody przez instalację niż potop w piwnicy. Nie mniej wizja wyziewów zadziałała mi na wyobraźnię...

Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili czas i swoją wiedzę i skomentowali ten przypadek. Gdyby coś się jeszcze działo - dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.