Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Co + Ccw


Grzegorz76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Jestem na etapie budowy instalacji CO + CCW wymyśliłem sobie to w sposób podany na schemacie.

Kotłownia znajduje się w budynku gospodarczym oddalonym od budynku mieszkalnego.

W budynku gospodarczym również znajdują się pomieszczenia które dogrzewam, natomiast budynek mieszkalny to bliźniak.

Mam kilka wątpliwości z których rozwiązaniem liczę na pomoc forumowiczów :D

- zastanawiam się jak rozwiązać problem z nagrzewaniem kominka z wymiennika i odwrotnie żeby ciepło produkowane przez kominek nie było przekazywane przez wymiennik w drugą stronę.

- jaką rurę zastosować do przesyłu CO i CCW do budynku mieszkalnego, musi to być wkopane w ziemi może znacie producentów którzy za dobrą cenę oferują dobrą elastyczną rurę preizolowaną.

- zastanawiam się też czy pomysł przesyłu CCW do budynku mieszkalnego nie jest błędem czy nie lepiej założyć dodatkowy bojler z wymiennikiem i pościć tylko CO i tym grzać wodę w bojlerze, ale w tym przypadku będę grzał 200 l w gospodarczym i 2x100 l w mieszkalnym ;)

- i ostatnia sprawa nie wiem czy dobrze wymyśliłem z tymi wymiennikami ciepła.

Wydaje mi się że na jednym cieple technologicznym dwa mieszkania i gospodarczy troszkę ryzykowne

Przepraszam za nie fachowe nazewnictwo ale jestem laikiem w tych sprawach, liczę na wasze opinie i pomocpost-5690-1232311346_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Ta instalacja zadziała bez problemu i bez wymiennika. Jeśli jednak chcesz zastosować wymiennik - to bardzo dobrze, ale w układzie, który oddziela zarówno kocioł na ekogroszek jak i kominek od samej instalacji c.o. Wskazane są 2 naczynia wzbiorcze - jeden do kotła a drugi do kominka z płaszczem pod warunkiem zamontowania ich na jednym poziomie. Jednak bez problemu będzie działało i na jednym większym naczyniu wzbiorczym pod warunkiem podłączenia oddzielnie pionu kotła i kominka.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeśli jednak chcesz zastosować wymiennik - to bardzo dobrze, ale w układzie, który oddziela zarówno kocioł na ekogroszek jak i kominek od samej instalacji c.o. Wskazane są 2 naczynia wzbiorcze - jeden do kotła a drugi do kominka z płaszczem pod warunkiem zamontowania ich na jednym poziomie. Jednak bez problemu będzie działało i na jednym większym naczyniu wzbiorczym pod warunkiem podłączenia oddzielnie pionu kotła i kominka.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Wielkie dzięki za zainteresowanie.

Na jednym naczyniu to chyba nie bardzo nie będzie to wtedy miało wiele wspólnego z bezpieczeństwem, przypominam że kocioł i kominek są w osobnych budynkach oddalonych od siebie o ok 40 m.

Nie ukrywam że liczyłem na większe zainteresowanie moim projektem oraz opinie, no ale cóż chyba się przeliczyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zainteresowanie.

Na jednym naczyniu to chyba nie bardzo nie będzie to wtedy miało wiele wspólnego z bezpieczeństwem, przypominam że kocioł i kominek są w osobnych budynkach oddalonych od siebie o ok 40 m.

Nie ukrywam że liczyłem na większe zainteresowanie moim projektem oraz opinie, no ale cóż chyba się przeliczyłem :D

masz mały odzew bo jest kilka podobnych tamatów ciagnietych obecnie i powtazanie wątków jest mało atrakcyjne do czytania i pisania podobnej opini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.