Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bufor Ciepła, Komfort Wody Użytkowej


fachowiecOd7Bolesci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy bufor ciepła z wbudowaną wężownicą jest dobrym zakupem alternatywnym dla bojlera? Oczywiście dodatkowo służyłby zgodnie z przeznaczeniem: jako bufor ciepła.

 

Czy komfort wody użytkowej z bufora ciepła jest ok? Np. mam bufor ciepła 1000 litrów, chce uzyskać 200 litrów wody użytkowej o temp 50 stopni. Czy jest sens cały bufor grzać elektrycznie czy nie dużo lepiej byłoby zagrzać zwykły bojler a bufor generuje tylko potężne straty?

 

Czy bufor może zastąpić bojler czy nie ma takiej opcji?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to niepotrzebne kombinowanie. Pomijając względy sanitarne (legionella), to po prostu nie ma sensu. Wężownica spowalnia odbiór ciepła, co może mieć znaczenie w sytuacji podbramkowej, najlepiej wpuścić do bufora wodę z kotła. Chyba że masz na myśli grzanie bufora wodą kotłową, a cwu przez wężownicę, taki przepływowy ogrzewacz wody, ale to też bez sensu, trzeba by ciągle trzymać wysoką temperaturę w buforze. Jak już, to pomyśl o buforze "zbiornik w zbiorniku", ale pewnie koszt będzie wyższy niż zbiorników osobno, ja u siebie ten pomysł odrzuciłem, dwa bufory po 1000 l podtrzymują w lecie bojler 300 l i gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.