Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Paleniskiem Defro Akm Ii


bogusz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam piec defro akm II z podajnikiem. Palę miałem. Ustawienia mam już za sobą, tylko zaczął się inny problem. Po pewnym czasie palenia palenisko pali się dużo szybciej z jednej strony. Efekt? Niespalony miał spada do popielnika. Myślałem, że to wina zapchanego rusztu więc go wyciągłem, wyczyściłem itd i dalej tak samo:/ Dalej od drzwiczek miał pali się szybciej niż przy grzwiczkach:/ Czy ktoś może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyczyna jest taka, jak wsypujesz miał do zasobnika to robisz to od strony drzwiczek drobna frakcja zawsze idzie od razu do dołu a grubsze kawałki toczą się na boki w efekcie masz co innego po obu stronach zasobnika, z jednej  więcej drobnej frakcji a po drugiej groszek z niewielką zawartością miału. Powietrze na palniku wybiera łatwiejszą drogę prze groszek i efekt jak widać.

Staraj się sypać na środek zbiornika albo przegarnij ręką po wsypaniu do zbiornika - ja tak robię bo u mnie mała klapa i położona z boku zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.