Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapytanie Czy Kocioł Defro Akm 15 Kw TŁokowiec Jest Dobry


trawel61

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Chciałbym się dowiedzieć czy mój wybur kotła jest dobry a mianowicie chciałbym kupić tłokowca defroAKM 15KW.Chciałbym się też dowiedzieć czy tłokowce są bardziej awaryjne od retorowych.Czy szuflady też po jakimś czasie się wymienia czy raczej jes to bezawaryjne.Proszę o rady.DZIĘKI.

 

 

Witam. Rowniez jestem zdecydowany na ten piec. Prosze o informacje na jakiej wysokosci nalezy zastosowac wejscie do komina? Rura musi zostac poprowadzona nad zasobnikiem z opalem. Dom bedzie mial powierzchnie 160 m2 bez garazu (38m2) (25 pustach ceramiczny + 15 cm styropianu). Jakiej mocy piec nalezy zastosowac? Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bulba napisał że pali mu 12 kg. miału i to by się zgadzało . Po prostu to są kity z tym przewymiarowaniem kotła z podajnikiem. Jeśli tak by było to jakim cudem bojler z wodą można grzać bez dosypywania cały miesiąc ?

Ano tak że jeśli ktoś ma małe mieszkanie np 70 m2 to mu ten piecyk będzie palił około pół miesiąca hehe bez dosypywania :) sam mam narazie 50 m2 i coraz bardziej nastawiam się na kupno 15 kw jakiegoś tłokowca i jeśli dobrze myślę to również spalanie zamknie mi się w takiej ilości jak Bulbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz to jest kwestia wielkości zasobnika.

Nie lepiej kupic do takiego mieszkania mały kocioł (zaznaczę tylko, że jego sprawność jest znacznie większa dla takiego metrażu i jest tańszy i mniejszy) i tylko zasobnik powiększyć za zaoszczędzone pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Zgadzam się z Tobą że mniejszy kocioł jest bardziej sprawny dla takiego mieszkania ale wtedy gdy jest to jakiś górniak albo dolniak. A retortowy lub tłokowy świetnie radzi sobie z podgrzewaniem ciepłej wody w bojlerze. A więc jeśli tak to i świetnie sobie poradzi z podgrzaniem na przykład 4 grzejników. I nie chodzi mi tutaj o pojemność zasobnika tylko o to ile mi taki piec spali w ciągu miesiąca czyli +- 360 kg. miału :) a to już mi się bardzo podoba. Po prostu trochę źle napisałem powyższego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że świetnie sobie radzi? Badał ktos sprawność? Jakie wyniki?

Retorta to mniejsze palenisko - fakt, i to racja - pomaga.

Tu znaczenie ma rozmiar wymiennika a nie tylko to czy jest to retorta czy innego rodzaju palnik.

Dla dużego wymiennika w stosunku do energii w niego wpuszczanej (czyli małej) jego sprawność jest zawsze zaniżona.

Jak będziesz odpowiednio ostro palił w retorcie, to sprawność będzie ok, ale doprowadzi to do długich (lub jeszcze gorzej - wielu) okresów nadzoru i wtedy sumaryczna sprawność dramatycznie spadnie.

Nie wystarczy, że palenisko jest małe (retorta), wymiennik też nie może być za duży.

A jeszcze na samym końcu trzeba pamiętać o kominie - on nie może być za mały, ale jak jest za duży to też kłopoty są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o sprawności i na pewno masz rację, a ja w tym wątku bardziej chciałem zauważyć to że zwykłym kotłem NIE jestem w stanie zapewnić komfortowej temperatury przez całą dobę w moim małym domku paląc 12 kg. miału. a w tłokowcu jest to możliwe - opisał to właśnie Bulba. W tej chwili mam 16 kW czy 1,6 kW (jedni mówią tak inni tak) buderusa i palę brunatnym z bogatyni. Jeden zasyp pali się średnio 6 h a więc super bo noc przespana. Węgiel brunatny kupuję po 320 sł. za tonę a buderusek spalił mi od końca września 2010 do dzisiaj ( teraz podgrzewam tylko wodę ) prawie 8 ton :). Jak by nie liczył wychodzi na duży plus dla kotła tłokowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam.

mam pytanie do użytkownikóe akm 15, taurus guar 18,5 i innych bliżniaczych kotłów... jakie są realne możliwości użytkowania kotła na kominie o przekroju kwadratowym 12x12 cm ( pół na pół cegły) i wysokości 6m.... jak często i jak bardzo trzeba będzie go szyścić i czy zadziała......

dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.