Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tekla Czy Kostrzewa - Pellet


reco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeciągam swojego instalatora jak tylko mogę, ale nadszedł już czas na zakup kotła. Mój domek to ok. 125m użytkowych, w całym domu podłogówka (parter+poddasze)+dwie drabinki w łazienkach+ciepła woda. Byłem nastawiony na Kostrzewę Twin Bio 12 kw, ale dzisiaj instalator zapoponowal mi zbiornik na cwu min 200 litrów, a podobno takie sa tylko stojące, a że mam małą kotłownię (szerokość 125cm) to będzie problem z usytuowaniem zbiornika na pellet. Dobrym rozwiazaniem były mini bio, ale 10kw może być trche za małoa 20 kw za dużo. I teraz zastanawiam się na Tekla Draco bio Compakt 12 kw. Bardzo proszę o poradę, jakieś znaczące różnice w tych dwóch kotłach? plusy minusy?

Czy zarówno Twin Bio jak i Draco bez problemu obslugują podłogówke na parterze i poddaszu , drabinki i ciepłą wodę.

Jeszcze raz prosze o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

przeciągam swojego instalatora jak tylko mogę, ale nadszedł już czas na zakup kotła. Mój domek to ok. 125m użytkowych, w całym domu podłogówka (parter+poddasze)+dwie drabinki w łazienkach+ciepła woda. Byłem nastawiony na Kostrzewę Twin Bio 12 kw, ale dzisiaj instalator zapoponowal mi zbiornik na cwu min 200 litrów, a podobno takie sa tylko stojące, a że mam małą kotłownię (szerokość 125cm) to będzie problem z usytuowaniem zbiornika na pellet. Dobrym rozwiazaniem były mini bio, ale 10kw może być trche za małoa 20 kw za dużo. I teraz zastanawiam się na Tekla Draco bio Compakt 12 kw. Bardzo proszę o poradę, jakieś znaczące różnice w tych dwóch kotłach? plusy minusy?

Czy zarówno Twin Bio jak i Draco bez problemu obslugują podłogówke na parterze i poddaszu , drabinki i ciepłą wodę.

Jeszcze raz prosze o radę.

 

 

Reco, z tego co czytałem to kocioł Tekli obecnie też ma podawaną moc nominalną 10 kW a związane to jest z certyfikacją do klasy V emisji. Natomiast moc maksymalna jest wyższa, tak wyczytałem na forach. Przypuszczam ze podobna jest sytuacja z MiniBio.

 

Daj znać proszę czy zakupiłeś już piec i jakie wrażenia z eksploatacji - planuję zakup i zastanawiam się właśnie nad tymi dwoma piecami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.