Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła Gazowego Do Warunków Zamieszkania


Nelsonek1987

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich na wstępie,mam spory dylemat co do tego w jakim kierunku ich przy adaptacji poddasza na użytkowe, poddasze ma około 120-130 m2 będzie ocieplone 32cm wełny skalnej rockwool 0.0040 okna tylko w scianach szczytowych 7komorowe,3 szybowe, kociol będzie w piwnicy,obecnie sytuacja wygląda tak parter grzany mialowcem na instalacji żeliwnej i tego nie ruszam,ponieważ jest to instalacja teściów. Myślę o osobnym piecu gazowym,atmosferycznym dwyfunkcyjnym ale są wysokich mocy około 20-25 kw jak myślę przy tym metrażu będzie za mocny a z funkcji przepływowej grzania cwu będę chyba zawiedziony bo od piwnicy do poddasza jest trochę metrów i długo będzie trzeba czekać na ciepłą wodę, poddasze będzie zamieszkane przeze mnie,żonę i w przyszłości malucha,punkty czerpalne to łazienka,kuchnia. Rozważam kupić np.ariston clas evo 25 cf,a osobno boiler gazowy pojemnościowy 80-100l do cwu. I tu mam dylemat czy dwa urządzenia nie będa więcej pobieraly gazu niż np. Kondensat z zasobnikiem cwu. Takie kondensaty z zasobnikiem zaczynają się od kolo 5000-6000 tys zaś ariston clas evo plus boiler to koszt kolo 4000-5000 tys. Temperatury jakie będę chciał na poddaszu to 20.0-21.00 °C max,ponieważ nie nienawidze wysokich temp.obecnie na dole z mialowca często jest wyżej i się porostu gotuje. Piec by dzialal z czujnikiem pokojowym,temp. Nocna 17-18 °C będę bardzo wdzięczny za jakieś propozycje.

Opublikowano

przy tak dobrej izolacji trzeba dać sobie odpowiedz na pytanie czy nie lepiej załozyć grzejniki elektryczne i zapomnieć o instalacji ,poddasze przy tej izolacji i dodtakowo na dole grzanie powyzej 21st a ty chcesz mieć 20st to moim zdaniem nie warto nawet mysleś o instalacjach gazowych kotłach ,tylko trzeba pamietać o jednym nie izolować podłogi

natomiast jesli chcesz kocioł gazowy i koniec to zajzyzj na parametry kotła CGW11 kW

Opublikowano

Na poddaszu nie ma przyłącza gazowego a w piwnicy juz takie istnieje po starym piecu gazowym zamienionym na mailowy dla grzania dołu,w grzanie prądem nie chce wchodzić i jednak bym był za gazowym który mogę podłączyć pod obecne przyłącze bez dodatkowych projektów. Sambor Twoja opcja jest ciekawa z malą zmiana przeniesienia zestawu do piwnicy,a czy są piece tradycyjne atmosferyczne z zasobnikiem? Bo szukając znajduje tylko kondensaty cenowo zaczynające się od 6000 tys.

Opublikowano

Przede wszystkim kocioł gazowy musi być w oddzielnym pomieszczeniu, nie może być w tym samym co kocioł na paliwa stałe!!!

Ponadto musi mieć oddzielny przewód kominowy!!!. + wkład kominowy kwasoodporny

Czy spełniasz te warunki?

 

Prościej będzie podciągnąć na poddasze gaz, przyda się do kuchni,  i tam wykonać lokalną instalację CO.

Kocioł w komorą zamkniętą może stać ( wisieć) w łazience lub kuchni a rura powietrzno - spalinowa wyprowadzana przez ścianę na zewnątrz. 

Kotły gazowe atmosferyczne są wycofywane z produkcji - zalecenia UE.

Opublikowano

A co do kolegi automatyka to nie sądzę by wydatek 10 tys zwrócił się przy porównaniu z np. Moim pierwszym pomysłem piec atmosferycznym plus boiler dający łącznie 4000-4500zl 5000 może po 5-7 latach sie zwróci optymistycznie licząc a i w to wątpię. Pozdrawiam

Opublikowano

Co do oddzielnosci pomieszczeń to nie wiedziałem o tym a komin jest 4 komorowy wiec to by przeszło. Da się ominąć ten przepis czy serwisant nie odbierze pieca bez tego warunku. Bo mam trochę inne info ze jednak nie jest to granica nie do przeskoczenia

Opublikowano

Tego nikt nie odbierze - podaj jakie masz inne info na ten temat, do w tym pomieszczeniu nie powinno być nawet rury z gazem!

a dodatkowo żywotność nowoczesnego kotła w pomieszczeniu zasyfionym miałem i kurzem może nie przetrwać nawet okresu gwarancji.

Koszt komina( wkładu) jest pewnie większy niż doprowadzenie gazu na poddasze!

Opublikowano

Przyłącze gazowe juz tam istnieje od 30 lat,a co do obecności dwóch pieców na paliwo stałe i płynne w jednym pomieszczeniu to przez działających na moim rejonie serwisantow aristona to przechodzi,co najwyżej domagają się przedzielenia ścianka działową tych pieców i temat przejdzie,jeśli chodzi o odbiór i serwis a nowego projektu nie będzie bo piec byłby przyłączony do juz obecnego przyłącza, ale o wkładzie kominowy się zgodzę koszt od piwnicy do końca komina to koło 1200zl się rozejdzie. Ale zaskoczył mnie z ta żywotnością pieca,jest aż tak źle? Może faktycznie wydzielenia jakieś pomieszczenie w piwnicy,ponieważ jest sporego metrażu wiec myślę że nie będzie z tym problemu.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.