Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lpg


stasiu

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie ,do tych którzy maja piec gazowy na LPG ile idzie wam gazu,na sezon tak orientacyjnie i przy jakim metrarzu .Np jak ja bym chciał ogrzać mieszkanie w kamienicy niecałe 80 mkw ile bym musiał tak orientacyjnie liczyc gazu na sezon.Kamienica to cegła z plastikowymi oknami,podemną na demną niem rzadnych mieszkań co by mnie dogrzeali ;).Bo po nocach zaczynają mi sie już śnić ,kotły grzejniki instalacje c.o i paliwo do nich :( :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na taki metraz to 8-12 kg na dobe w sezonie srednio musisz liczyc na sezon to wychodzi ok 3600 z grzaniem wody to sadane z zeszłego roku z podobnego metrazu domu u mojego klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na taki metraz to 8-12 kg na dobe w sezonie srednio musisz liczyc na sezon to wychodzi ok 3600 z grzaniem wody to sadane z zeszłego roku z podobnego metrazu domu u mojego klienta

czyli 30 butli miesięcznie :P x 35 zł jedna = 1050zł :P nie za dużo przypadkiem ;)

To mnie zmartwiłeś na całego, tyle że ja wode grzeje bojlerem ,to coś by było tam mniej,ale to i tak porażajaca kwota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 30 butli miesięcznie :P x 35 zł jedna = 1050zł :P nie za dużo przypadkiem ;)

To mnie zmartwiłeś na całego, tyle że ja wode grzeje bojlerem ,to coś by było tam mniej,ale to i tak porażajaca kwota

 

Panowie, wszystkie butle do ogrzewania LPG, ich pojemność jest podawana w litrach. Litr LPG <> kg a co za tym idzie cena m3. Zwykle wystarczające na sezon i budowane instalacje są na 2700ltr. Generalnie powinno to wystarczyć zarówno na c.o. jak i na CWU. Są firmy, które zapewniają miesięczne rozliczenia za gaz, nie trzeba wtedy martwić się o jednorazowy wydatek ale jest troszkę(naprawdę minimalnie) droższe i wtedy to firma dzwoni z pytaniem czy może przyjechać i zatankować gaz.

 

A jaki masz pomysł na ogrzewanie, butle?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

A jaki masz pomysł na ogrzewanie, butle?

 

 

albo cos takiego http://www.muratordom.pl/instalacje/ogrzew...in,6367_974.htm ale potrzebował bym aż 4 takich grzejników no i przy każdym butla ;)

albo jakas bateria np 2 x 11 kg i do tego jakis większy reduktor co nie zamarznie i piec jednofunkcujny turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo cos takiego http://www.muratordom.pl/instalacje/ogrzew...in,6367_974.htm ale potrzebował bym aż 4 takich grzejników no i przy każdym butla ;)

albo jakas bateria np 2 x 11 kg i do tego jakis większy reduktor co nie zamarznie i piec jednofunkcujny turbo

 

Polecam do poczytania.

 

http://www.mora.com.pl/poradnik-26.html

 

Butla 11kg LPG to w wielkim przybliżeniu ok 2,6m3/kg co daje wydajność z butli ok 28m3 gazu w pełnym jej wykorzystaniu (co w zasadzie nie jest możliwe bo jest spadek ciśnienia i całego gazu nie uda się wykorzystać) - do gotowania ok. ale do ogrzewania.....

Wygoda użytkowania fatalna, częsta wymiana butli, nie pełne wykorzystanie pojemności gazu. Poza tym pomyśl o rosie na butlach - przy utrzymywaniu butli na zewnątrz zapewne będą się obladzały. Dodatkowo instalacja + projekt wykonany przez uprawnionego projektanta + zgłoszenia administracyjne....

Nie wiem czy w twoim przypadku bardziej ekonomiczne nie okazałoby się ogrzewanie elektryczne....(+ np. 2-ga taryfa)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w twoim przypadku bardziej ekonomiczne nie okazałoby się ogrzewanie elektryczne....(+ np. 2-ga taryfa)

 

Pozdrawiam,

Bardzo słaba instalacja elektryczna całej komienicy - nowe przyłacze dla mnie około 6 tyś tyle zaśpiewali energetycy.Do mnie cały czas przemawia obcja nielegalnego kotła na paliwa stłe dolnego spalania - i to chyba wdrożę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie 11kg butla wystarczy na ogrzanie takiego mieszkania nawet i na 3,lub więcej,dni.Mój klient ogrzewał 240m2 dom przez zimę.Na początku (zimny dom)wychodziła mu 1 butla na dobę.Później,jak się dom nagrzał jedna wystarczała na 2 doby.

Niedawno ogrzewałem wyziębiony dom 140m2.Jedna butla wystarczała na dobę.Ale to był kocioł pulsacyjny,który nie jest zbyt wrażliwy na spadek ciśnienia gazu.Bo to właśnie jest największym problemem przy ogrzewaniu z butli w zimnym pomieszczeniu,albo ustawieniu jej na zewnątrz.

Butla,na skutek odparowywania gazu pokrywa się lodem.Z kolei z zimnej butli gaz odparowywuje coraz wolniej,aż w końcu prawie przestaje parować.Pomaga oczywiście poruszenie butlą,lub położenie jej na boku (zwiększenie powierzchni parowania),ale kto by tam siedział przy butli całą noc i mieszał w niej.

Jeśli jednak w pomieszczeniu z butlą jest ciepło,to problemu nie ma.Trzeba ją tylko postawić w misce,żeby kałuży nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.