danielss Opublikowano 13 Maja 2015 #1 Opublikowano 13 Maja 2015 Pytanie chodzi mi o temp jakie powinny być w poszczególnych pomieszczeniach zgodnie z rozporządzeniem........... i tak przykładowo łazienka 24 C - dopuszcza się 22 C ale czy 24 C również powinno być np przy temp zewnętrznej + 5 ? tak samo przy 0 C czy - 5 C na zewnątrz zawsze powinno być 24 bez względu na temperaturę zewnętrzna ? a jak mamy pogodówkę obniżająca parametry temp wody sieciowej ?
kiminero Opublikowano 13 Maja 2015 #2 Opublikowano 13 Maja 2015 Nie ogarniam pytania??? Co ma temperatura na zewnątrz do temperatury wewnętrznej jaką uznamy za komfortową? Jak chce mieć 24 w łazience, to mam gdzieś ile jest na zewnątrz. Jak jest 23,5 to grzejnik ma mi te 0,5 stopnia uzupełnić i tyle. Czy on to zrobi zasilany wodą 90 sC czy 30 (bo tak policzyła pogodówka) to jest sprawa wtórna. P.S. Może tobie chodzi o zasilanie z sieci miejskiej. Tu jest inna kwestia wyboru punktu średniej dobowej/okresowej, kiedy następuje wyłączenie układu. Tak samo różnicowanie dobowe względem temperatury zewnętrznej, jeśli pogodówka jest źle dobrana do budynku (zła krzywa grzewcza), to może być sytuacja niedogrzania pomieszczeń, ale to już kwestia doregulowania.
KubaSko Opublikowano 14 Maja 2015 #3 Opublikowano 14 Maja 2015 Koledze chyba chodzi o to ( załącznik). Tak jak napisałeś np. jeśli norma narzuca 20 stopni w pomieszczeniu to służy to obliczaniu i doboru urządzeń grzewczych dla danej strefy klimatycznej naszego kraju. Np. jeśli jesteś w 3 strefie to projektuje się tak aby przy -20 stopniach na zewnątrz w twoim pokoju było +20 . Pytasz co jeśli jest -5. Wtedy jeśli posiadasz sterowanie pogodowe krzywa grzewcza załatwia temat, jeśli nie to zawór termostatyczny, a jeśli nie masz możliwości sterowania temperaturą w domu to palisz tak żeby było ciepło :) PN_82_B_02402 Temperatury ogrzewanych pomieszczeń w budynkach.pdf
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.