mareczek87 Opublikowano 8 Marca 2015 #1 Opublikowano 8 Marca 2015 Witam wszystkich! Chciałem zapytać o porady w sprawie ogrzewania gazowego. Kupiłem teraz nowe mieszkanie w ktorym oczywiście jest ogrzewanie gazowe, z którym nigdy nie miałem do czynienia. Zainstalowany jest piec Ariston BS II 24. Ogólnie podczas pierwszego uruchamiania instalator przedstawił ogólnie działanie itd. ale nie zbyt dużo. Mieszkanie mam dwupoziomowe, na dole jest jeden grzejnik w salonie z kuchnią, a wyżej dwa grzejniki w dwóch pokojach. I szczerze ma ktoś jakieś porady jak to ustawiać? Wiem, że lewym pokrętłem od grzania mam ustawiać najlepiej, żeby świeciły się diody od 40 i 50 stopni, Niby tak jest najlepiej, bo nie ciągnie tak dużo gazu a po drugie na tą ilość grzejników co mam nie mógłbym więcej ustawić. Nie wiem czy mam coś z tym zrobić, ale serwisant mówił że mam mieć ciśnienie ok. 2,5 bara. Takie było, a teraz gdzieś po 3 tygodniach mieszkania spadło poniżej 2 barów. Co mam robić w takim razie, dolać wody do instalacji? Co do drugiego pokrętła też słyszałem, żeby nie przesadzać z temperaturą wody - bo to oczywiście powoduje większą ilość gazu. Chociaż nie powiem, czasem jak chce jakąś gorąco kąpiel to trzeba podnieść temperaturę. A proszę mi powiedzieć, jak leje wodę to mam zapalone diody od 40 stopni i 50 stopni. I ta dioda 40 stopni miga, w instrukcji pisze, że niby to nie dobór wody w instalacji, jak to ?
majschi Opublikowano 10 Marca 2015 #3 Opublikowano 10 Marca 2015 witam Pokrętła w kotle są po to by ich używać Lewe (z grzejnikiem) służy to ustawianie temperatury wody na grzejniki. Jeśli obecnie temperatura 40sC wystarczy aby ogrzać mieszkanie nie musisz nic kręcić ale zapewne jak przyjdą zimniejsze dni to będzie trzeba ją zwiększyć. Prawe (z kranem) służy do ustawienia temperatury ciepłej wody użytkowej. Ustaw taką jaka Ci odpowiada. Kocioł automatycznie wyłączy ogrzewanie jeśli ciśnienie w instalacji spadnie poniżej 0.6 - 0,8 bar. Czyli aby temu zapobiec jak zaobserwujesz poniżej 1,3 bar na zimnej instalacji dopuść wody do 2 bar przy wyłączonym kotle i zimnej instalacji
mareczek87 Opublikowano 11 Marca 2015 Autor #4 Opublikowano 11 Marca 2015 A dlaczego ciśnienia na instalacji może wogóle spaść? Przecież to jest chyba obieg zamknięty?
mareczek87 Opublikowano 18 Października 2015 Autor #5 Opublikowano 18 Października 2015 Witam Potrzebuje pomocy, zacząłem w tym roku grzać i sprawdziałem, że grzeniki nie są gorące równomiernie. Myślałem, że zwykłe odpowietrzenie pomoże. Jednak po odkręceniu zaworu na grzejniku leci już woda bez powietrza a dalej grzeją nie w całości tak samo. Myślałem o tym, żeby całkowicie spuścić wodę z grzejników i jeszcze raz je napełnić. Problem w tym, że jak kupiłem mieszkanie to grzejniki były juz napełnione i nie wiem jak to samemu robić :/ Instrukcję mam i niby wiem co robić, ale nie jestem pewien. Pomoże ktoś ?
majschi Opublikowano 18 Października 2015 #6 Opublikowano 18 Października 2015 Co to znaczy, że grzejniki nie grzeją równomiernie? Dół grzejnika zawsze będzie chłodniejszy od góry. Jeśli część grzejników jest gorących a któryś chłodniejszy to należy przeprowadzić regulację hydrauliczną instalacji. wody w grzejnikach nie musisz wymieniać
mareczek87 Opublikowano 18 Października 2015 Autor #7 Opublikowano 18 Października 2015 Dół grzejnika zawsze będzie chłodniejszy od góry? Ja myślałem, że grzejnik ma mieć jednakową temp. w każdej części.
sambor Opublikowano 18 Października 2015 #8 Opublikowano 18 Października 2015 W grzejniku gorąca woda spływa od góry do dołu i oddaje ciepło do otoczenia przez co się ochładza. Im więcej ciepła odda tym jest zimniejsza
mareczek87 Opublikowano 19 Października 2015 Autor #9 Opublikowano 19 Października 2015 A to dziękuje bardzo za informację. W takim razie nie będę nic robił.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.